AK Parti üyeliğinden ve milletvekilliğinden istifa eden siyasetin fenomen isimi Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba, Türkiye gündeminden düşmüyor.

İstifa ettiği günden buyana hemen her gün birçok ulusal televizyon kanalının açık oturumuna konu olan Fakıbaba bu kez de TV100 de Taksim Meydanı programının konusu oldu. 

Bayrakların Miting Sonrası Toplatılmamasına Tepki Geldi Bayrakların Miting Sonrası Toplatılmamasına Tepki Geldi

FAKIBABA’NIN İSTİFASI URFA’DA AK PARTİ İÇİN BİR BOŞLUK OLUŞTURMADI 

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül’ün de stüdyo dışından canlı bağlandığı programda çarpıcı açıklamalar bir birini izledi.
Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül canlı yayındaki konuşmasının bir bölümünde Fakıbaba ile ilgili şunları söyledi; 

“Fakıbaba son 4 yıldır hiçbir projemizin önderliğini yapmadı. Hiçbir çalışmamızın içerisinde olmadı. Urfa halkının talepleri için bir gayreti olmadı. Fakıbaba’nın istifası Urfa’da bir boşluk oluşturmadı. 

“FAKIBABA BAĞIMSIZ SEÇİLDİĞİNDE HİZMETLERİNDEN DOLAYI DEĞİL KUTUPLAŞMADAN DOLAYI SEÇİLDİ”

Fakıbaba bağımsız seçildiği zaman Urfa’da yaklaşık 68-70 mahalle vardı. Fakıbaba o zaman yüzde 44 oy aldı. AK Partide yüzde 39 oy aldı. Yani bağımsız seçildiğinde öyle ezici bir çoğunluk yada başarıyla gelmiş değil. Fakıbaba bağımsız seçildiğinde bir kutuplaşmanın sonucunda seçildi. Yoksa Fakıbaba’nın çok iyi hizmet yaptığı için verilmiş bir oy değildi. Fakıbaba hizmetlerindeki başarısından dolayı seçilmedi. Yaşanan kutuplaşmadan dolayı seçildi. Bu sadece ben düşünmüyorum.

“FAKIBABA URFA’YA GERÇEK MANADA BİR HİZMET ETMİŞ OLSAYDI İSTİFASINDAN SONRA SESLER YÜKSELİRDİ”

Benim belediye başkanlığımdan önce şehrin 3’te 2’si gecekondu olarak bırakılmış. Şimdi o gecekondu mahallelerin yollarını ben açıyorum. Birçok sorun bana bırakılmışken çözme noktasında olan da benim. Eğer Fakıbaba Urfa’ya gerçek manada bir hizmet etmiş olsaydı topluluklardan daha fazla sesler çıkardı. Fakıbaba’nın istifasından sonra Urfa’da her hangi bir ses yok.”