Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, kangren olan sorunları bir bir çözdüklerini söyledi.

“AMAN BAŞKANIM BURASI SORUNLU BİR YER BURAYA GİRMEYİN DEDİLER AMA BİZ GİRDİK”

Belediye Başkanı seçildikten sonra işe Urfa’da kangren olmuş sorunları çözmekle başladığını dile getiren Başkan Beyazgül, “Mesela Urfa Kalesinin arkasında çalışma başlatmak istedim. Hemen bana şunu söylediler ‘Aman başkanım burası çok sorunlu bir yer. Buraya girmeyin. Yaklaşık 309 tane taşınmaz kamulaştırılacak. Burası çok zor’ denildi. Ama ben ne yaptım bismillah dedim ve oradaki 309 tane yeri kamulaştırdım. Şimdi orada oturanlar yeni yerlerine taşındılar.” dedi.

“40 YILDIR URFANIN GÜNDEMİNDE OLAN TURİZM YOLUNU YAPTIK”

Urfa’nın neye ihtiyacı varsa hepsini yaptıklarını anlatan Başkan Beyazgül, urfadasın haber sitesine yaptığı açıklamada 40 yıldır Urfa’nın gündeminde olan Hz. İbrahim Aleyhisselamdan Hz. Eyyüp Aleyhisselama kadar uzanan gönül yolunda bir turizm yolu yaptıklarını aktardı.
Turizm yolunu yaparken de 476 kamulaştırma gerçekleştirdiklerini ifade eden Başkan Beyazgül “Bu da kangrenleşen bir konuydu. 40 yıldır Urfa’nın gündemindeydi ama biz açtık. Hatta bu yolu açtığımızda o bölgede bir vatandaşımız bana;  “ Başkanım ben 5 yaşındaydım bu yol yapılacak deniliyordu. Ama ben şuan 40 yaşını geçtim ve sizin sayenizde bu yol yapıldı ‘dedi.  Ayrıca Osmanlı Mahallesinde yüksek gerilim altında olan bölgeye el attık. Orada da 100’e yakın kamulaştırma yaptık. Yolu açtık. Şuan asfaltlanıyor. Asya Mahallesinde de yolu açtık. Şuan asfaltlanıyor. Böylelikle çevre yoluna kesintisiz bağlantı kurduk. Yine Akçakale yolunu 50 metre genişlettik. Şimdi oradaki vatandaşlar bize ‘Başkanım bu yol 50 metre. Burada uçak inip çıkacak kadar geniş ve güzel’ dedi. Açıksu Caddesi de kangrenleşen bir yerdi orayı açtık. 

Suruç Ölüm Yolunda Yolcu Otobüsüne Kamyon Çarptı Suruç Ölüm Yolunda Yolcu Otobüsüne Kamyon Çarptı

“OTO ALIM SATIMI ŞEHRİN GÖBEĞİNDEN KALDIRDIK YENİ YERLERİNİ YAPTIK”

Bunlar az uz şeyler değil. Bakın şimdi Bilim Merkezi, Kızılkoyun, Karakoyun, Belediyenin eski hizmet binası, Oto Alım Satımlar, GAP 4, Kır Düğün Salonu, Otobüsler, beton yollar, asfalt yollar. Yani şehrin neye ihtiyacı varsa yapıp bitiriyoruz. Yine bizim dönemimizde 22 tane kadın destek merkezleri açtık. 47 tane spor salonu açtık.16 tane gençlik merkezi açtık.
Yine geçenlerde bir yere uğradım. Oradakiler benim geldiğimi görünce dediler ki ‘Başkanım siz buraya gelince dedik başkanımıza proje söyleyelim ama size siyileceğimiz bütün projeleri yapmışınız.’

“BELEDİYEMİZ BİR YANDAN EKONOMİK OLARAK GÜÇLENDİRİLİYOR BİR YANDAN HİZMETLERİ HIZLANDIRIYOR”

Mesela yakında trambüslerimiz geliyor. 150 tane otobüsümüz geliyor. Birçok işi de ihaleye vermemek adına makine teçhizatımızı kendimiz aldık.  Belediyemiz kendini bir yandan ekonomik olarak güçlendirirken bir yandan hizmetleri hızlandırıyor.

"SİNEKTEN VE EYYÜBİYE’DE ÇÖP KOKUSUNDAN SIKINTI DUYAN YOK ÇÜNKÜ KONTROL ALTINA ALDIK"

Şanlıurfa’da sinekle ilgili ciddi bir sıkıntı vardı. Şuan sıkıntı duyan yok. Çünkü biz bunu ciddi bir şekilde kontrol altına aldık. Mesela yakın zamana kadar Eyyübiye’de çöp kokusu vardı. Ama şuan yok. O sorunu da çözdük. Onu da kontrol altına aldık. Şimdi ne zor iş varsa neresi kangrenleşmişse elimizi atıyoruz bitiriyoruz.” İfadelerini kullandı.