24-Ocak-2022 - Pazartesi

Beyazgül, Katar’da Ne Yaptı!

Üç gün önce Katar’a giden Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül,  çeşitli temaslarda bulunmaya devam ediyor.

13-01-2022 11:51

Beyazgül, Katar’da yoğun temaslarında yapacağı projeler için hem kaynak aradığı hem de Katarlı yatırımcıları Şanlıurfa’ya yatırım yapmaya davet ettiği öğrenildi. Beyazgül’ün, Şanlıurfa’nın tarihi ve turizminin yanı sıra Şanlıurfa’daki yatırım fırsatlarını da Katarlılara anlattığı bildirildi. Beyazgül’ün, oldukça verimli geçen Katar ziyaretine Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Ekrem Ayaz eşlik ediyor. 

BEYAZGÜL KATAR'DA KİMLERLE GÖRÜŞTÜ?
Beyazgül, ziyaretinin ilk günüde Katar’ın başkenti Doha’da Katar Kalkınma Fonu (Qatar Fund-For Development) yetkilisi Misfer Hamad Al-Hajri’yi görüştü.  Katar Kalkınma Fonu yetkilisi Misfer Hamad Al-Hajri’ye Şanlıurfa’ya özgü hediyelerle takdim eden Beyazgül, aynı gün içersinde Türkiye Cumhuriyeti Doha Büyükelçiliği'ni ziyaret ederek Büyükelçi Dr. M. Mustafa Göksu ile görüştü. Ziyaretinin ikinci günde Doha Belediyesi Başkanvekili Salem Hamoud al Shafi ve kurum yöneticileri ile bir araya gelen Beyazgül, daha sonra Katar Ticaret yetkilileri ile görüştü.Katar Evkaf ve İslam İşleri Bakanı Ghanem bin Shaheen Al Ghanim ile de bir araya gelen Beyazgül, temaslarındaki memnuniyetini dile getirdi.
BİRLİKTE GERÇEKLEŞTİRECEĞİMİZ PROJELERİMİZİ DEĞERLENDİRDİK
Katar Kızılay’ı Genel Sekreteri Ali bin Hassan Al-Hammadi ile de görüşen Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül,bugün de Qatar Charity Operasyon - Uluslararası Ortaklıklar Temsilcisi Nawaf Abdullah al-Hammadi ve temsilcilerini ziyaret ederek Şanlıurfa’da birlikte gerçekleştirecekleri projeleri değerlendirdi.

Ziyaret ettiği yetkilere Şanlıurfa’ya özgü hediyeler takdim eden Beyazgül’ün bugün Şanlıurfa’ya dönmesi bekleniyor. 

Urfadasın Haber              

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan
Şanlıurfa Haberleri, Güncel Haber sitesi, Urfadasın sorumlu değildir.