22-Mayıs-2019 - Çarşamba

Beyazgül Yeni Başkan Adayı İddialarına Cevap Verdi

AK Parti Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı Zeynel Abidin Beyazgül basın ile bir araya geldi. Beyazgül kendisinin yerine başka birinin aday gösterileceği iddialarına cevap verdi

22-12-2018 14:32

AK Parti Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı Zeynel Abidin Beyazgül basın ile bir araya geldi. Beyazgül kendisinin yerine başka birinin aday gösterileceği iddialarına cevap verdi.

Beyazgül o iddialara şu cümlelerle cevap verdi;

 "AK Parti'nin dostu olmayan bu gazete, AK Parti'de güçlü bir aday çıktığı için bu tavrı aldı. Bu gazetenin yazdığı ne anlama geliyor; 'bakın bu başkanınız değişecek, çok ilgi gösteriyorsunuz, çok ilgi göstermeyin değişecek' demek istiyor. AK Parti anında sahip çıktı. Hamza Dağ, başkan yardımcımız anında açıklama yaptı. Yine buraya gelişimizi de ifade edeyim, aday olduğumuz zaman temayül yoklaması teşkilatta bile yapılmadı. Teşkilat temayül yoklaması dahi iptal edildi. Cumhurbaşkanımızın önüne gittiği zaman, Cumhurbaşkanımızın ilk imzaladığı şehir, öyle duyduk ilk imzaladığı illerden biri Şanlıurfa oldu.

O olaydan sonra algı o kadar geriye döndü ki, ben Şanlıurfalıların sosyal medyadaki desteği gördükten sonra böyle bir haber verdiklerine pişman oldukların düşünüyorum”

'Kendimden çok umutluyum'

Basın toplantısında projelerinden de kısaca söz eden Beyazgül, "Halk benden umutlu, ben de kendimden çok umutluyum, öyle olmasa bu yola çıkmazdım. Urfa’nın yeşili artacak, gönüllerde nasıl arzu ediliyorsa öyle olacak" dedi.

Elektrik Ve Betonlaşma Sorunu Ortadan Kalkacak

Kentin büyüyen ve kanayan yaralarından olan elektrik sorunu ile ilgili olarak Karaköprü ilçesi için kısa zamanda mobil bir trafonun kurulacağını belirten Beyazgül, “Enerji sorunu var. Biz bu konuda çok yol aldık. Ankara Enerji Bakanlığı’nda bir hat kuruldu, bütün arızaları oraya iletiyoruz. Yine görüşmelerle çiftçimizin enerjisini kestirmedik. Problemlerin çözümü için mücadele edeceğiz. Karaköprü uzun süredir az enerji alıyordu. Konuya el attım, Karaköprü’ye bir trafo merkezi kurulacak, 2019 sonunda bitecek. Teşebbüslerimiz sonucu Karaköprü’ye mobil bir trafo, dağıtım merkezi yaptırıyoruz. 1 ay sonra inşallah faaliyet girecek. Çevik kuvvetteki hatların tamirini yaptırıyoruz” ifadelerine yer verdi.

Betonlaşmaya karşıyız

Betonlaşmaya karşı olduğunu söyleyen Beyazgül, “Şanlıurfa betonlaşmayacak. Ben uydu şehir konusunda da çok net adımlar atacağımızı size müjdeleyebilirim. Millet parkı için çalışmalarımızı başlattık” diye konuştu.

Urfadasın Haber              

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan
Şanlıurfa Haberleri, Güncel Haber sitesi, Urfadasın sorumlu değildir.