Hakkında çıkan “Her an görevden alınacak” söylentilerine de cevap veren Başkan Beyazgül, gider diyenlerin gittiğini ifade etti.

"KİM DEDİYSE ‘BAŞKAN GİDER’ KENDİSİ GİTTİ!"

Edessa TV’de Ömer Ağ ile Panorama programına katılan Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül,şu açıklamaları yaptı;

“Ben il başkanı olduğum dönemde de bu söylentiler vardı. Görevden alındı alınacak. Ne oldu. Ben olduğum yerde durdum. Kim dediyse ‘Başkan gider’ kendisi gitti. Bu algıların sebebi; Başkan çok güçlü, siyasetteki gücünü kıralım, bürokrasideki gücünü kıralım, şehirdeki gücünü kıralım. 

“VATANDAŞIMIZ BENİ 15 SENE BELEDİYE BAŞKANI OLARAK GÖRMEK İSTİYOR”

Peki bu 7 senedir başarıldı mı? İl başkanlığımda böyle. Belediye başkanı olduğumda da farklı şeyler konuşuldu. Peki, ne oldu bunlar? Biz bu şehre hizmet için geldik. Daha çok işimiz var. Vatandaşlar bana ‘Başkan seni 5 sene değil, 10 sene değil, 15 sene belediye başkanı olarak görmek istiyoruz’ diyorlar.

Çünkü vatandaş görüyor. Vatandaşlar bana ‘Başkanım bu işi de bitir. Sen gidersen bu iş olmaz’ diyorlar. Vatandaşlarımız bana ‘Başkanım aman ha devam’ Ben de onlara diyorum; merak etmeyin. Ben buradayım. Tekrar inşallah biz sizden onay alacağız. Bir 5 yıl daha devam edeceğiz diyorum. Çünkü vatandaşın rızası bizim için çok önemli.

“NİYE MİLLETVEKİLİ OLAYIM Kİ! MİLLETVEKİLİ OLMAYI DÜŞÜNMÜYORUM”

Niye milletvekili olayım ki! Şuan ortada ne var? Ben Şanlıurfa’ya, şu peygamberler şehrine, duasını aldığım bu şehre hizmet etmeye devam edeceğim. Milletvekili olmayı düşünmüyorum. Büyükşehir belediye başkanı olmaya talibim. Benim niyetim bu. Başka bir niyetim yok.

"CUMHURBAŞKANIMIZ ÇALIŞMALARIMIZI TAKDİR ETTİ”

Urfa'daki STK'lar, Eski Bakan Çelik'e Sıkıntıyı Aktardı! Urfa'daki STK'lar, Eski Bakan Çelik'e Sıkıntıyı Aktardı!

Bizim bir cumhurbaşkanımız var,  Bir genel başkanımız var. Farklı bir şey olur mu? Ama Cumhurbaşkanımızın Şanlıurfa’daki konuşmasını gördünüz. Şunu dedi; çok büyük hizmetler yapılmış. Yollar, beton yollar, restorasyonlar yapılmış’ diyerek takdir etti.”