Biter mi Urfalı'nın Yol Çilesi!

Eyyübiye- Akçakale arasındaki kavşağın yetersiz kalması sürücüleri mağdur ediyor.

27-11-2020 15:36

HÜDA PAR Eyyübiye İlçe Başkanı Osman Gülebak, Eyyübiye- Akçakale yolundaki kavşağın yetersiz kaldığını belirterek, kavşak için hazırlanan projenin acilen hayata geçirilmesi gerektiğini ifade etti.

Eyyübiye- Akçakale yolu üzerinde bulunan kavşak, Gaziantep-Mardin ve Diyarbakır yollarını birbirine bağlıyor. Eyyübiye- Akçakale yolu üzerinde oluşan yoğunluktan dolayı bazen karayolunda kilometrelerce uzun kuyruklar oluşuyor.

Eyyübiye Belediyesi tarafından kavşaktaki yoğunluğu azaltmak amacıyla hazırlanan köprülü kavşak projesi ise halen hayata geçirilmedi.

HÜDA PAR Eyyübiye İlçe Başkanı Osman Gülebak, Eyyübiye-Akçakale yolundaki kavşak ile ilgili çalışmaların bir an önce başlaması gerektiğini vurguladı.

Gülebak yaptığı açıklamada, "Şu anda Eyyübiye ilçesini Akçakale ilçesine bağlayan kavşaktayız. Bu kavşak, Gaziantep çevre yolunu Mardin’e bağlıyor. Aynı zamanda bu kavşak, çevre yolundan Diyarbakır’a da bağlantı sağlıyor. Bununla birlikte Akçakale sınır kapısından gelen yoğun araç trafiği de bu kavşaktan geçmektedir. Bugün maalesef ki bu kavşağın ne kadar yetersiz olduğu ortaya çıktı. Yağan yağmurla birlikte yüzlerce metre kuyruk oluştu ve kazalar meydana geldi. Birçok vatandaşımızın cenazesi olmasına rağmen oluşan trafik yoğunluğundan dolayı babasının cenazesine yetişemedi. Burada Trafik kazaları meydana geldi. Şu an halen trafik yoğunluğu devam ediyor. Bu kavşağın yetersiz olduğu bir kez daha ortaya çıkmış oldu" şeklinde görüş belirtti.

Siyasetin sorunları çözme mekanizması olduğunu ifade eden Gülebak, "Bizler HÜDA PAR Eyyübiye İlçe Teşkilatı olarak, kavşak için hazırlanıldığı söylenilen projenin bir an önce hayata geçirilmesini talep ediyoruz. Halkımız bu sorunların giderilmesi için yetkililere oy vermiştir. Siyaset sorunları çözme mekanizması ve çözme yeridir. Halkta bunun için yöneticilere oy vermiştir. Bir an önce kavşak için hazırlanan projelerin hayata geçirilmesini istiyoruz" diye konuştu.

İbrahim COŞKUNER              

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan
Şanlıurfa Haberleri, Güncel Haber sitesi, Urfadasın sorumlu değildir.