Borç Batağındaki Eyyübiye Belediyesi Hizmet Binasını Sattı Mı?

Borç batağında olan Şanlıurfa’nın Eyyübiye İlçe Belediyesi,  parasız kalınca,  2018 yılında belediye için yaptırılan hizmet binasını sattığı iddia edildi.

06-03-2021 00:14

Yaklaşık 120 milyon TL borcu bulunan ve son belediye meclis toplantısında 60 milyon TL borçlanma yetkisi alan Eyyübiye Belediyesi,  belediye hizmet binası olarak yaptırdığı binayı 42 milyon liraya satarak kendine iyi bir gelir oluşturmaya çalıştığı iddia edildi.

İDDİAYI GELECEK PARTİSİ GÜNDEME GETİRDİ
Urfa mimarisine uygun Urfa taşından Osmanlı Mahallesinde yaptırılan Eyyübiye Belediyesi hizmet binasının satıldığını iddiasını Şanlıurfalılara Gelecek Partisi Eyyübiye İlçe Başkanı Mahmut Demir duyurdu.

44 bin metrekarelik alanı bulunan, 3 bin metre kare kapalı alana sahip olan ve 4 kattan oluşan Eyyübiye Belediyesinin hizmet binasının 42 milyona satıldığını sosyal medya hesabından iddia eden Gelecek Partisi Eyyübiye İlçe Başkanı Mahmut Demir “10 bin metrekare meydanı olan binayı 42 milyona kime sattınız. Gelecek olan 42 milyon ile ne yapacaksınız” ifadelerini kullandı.

BAŞKAN KUŞ: SÜPRİZİMİZ ÇOK YAKINDA
Eyyübiye Belediye başkanı ise sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada söz konusu hizmet binası ile ilgili binanın fotoğrafını paylaştı ve "Kamu menfaati hassasiyetimiz herkesçe malumdur.  Göreve geldiğimiz günden bu yana belediyemize ait atıl durumdaki binayı, kentin çok önemli bir ihtiyacını karşılamak üzere projenlendiriyoruz.  Süprizimiz çok yakında." ifadelerini kullandı.

 

Urfadasın Haber              

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan
Şanlıurfa Haberleri, Güncel Haber sitesi, Urfadasın sorumlu değildir.