Bozova’da 55 Bin Nüfusa 1 Dâhiliye Doktoru

Şanlıurfa’nın Bozova ilçesinde yalnızca bir dahiliye doktoru görev yapıyor.

18-02-2021 17:29

Farklı branşlardan 17 polikliniği, 2 ameliyathanesi ile hizmete veren, yoğun bakımda 4’ü yetişkin, 4’ü yeni doğan, 2’si yanık olmak üzere 10 yatak, diyaliz ünitesinde 8 yatak, palyatif ünitesinde 4 yatak bulunuyor. Son teknolojiye sahip tıbbi cihazlarla donatılan devlet hastanesi toplam 65 yatak kapasitesine sahip.

Görsel olarak muhteşem bir hastane olan Bozova Devlet Hastanesinde dahiliye servisinde 1 doktorun olması şaşırttı. 80 köyün bağlı olduğu mezralarıyla birlikte de 166 köyün bulunduğu yaklaşık 55 bin nüfusa sahip Bozova’da,  ilçe Devlet Hastanesinin dahiliye polikliniğinde sadece 1 doktorun görev yapmasına Bozovalıların tepkisine neden oldu.

55 bin nüfuslu Bozova Devlet Hastanesinin Dahiliye servisinde 1 doktorun görev yapmasına tepki gösteren Mehmet Yıldız “Bozova ne çekmişseler yerli memurlardan yerli yöneticilerden çekmiştir. Bozova benli senli davaları gütmektedir. Böylece bir yere varmaz. Şehir girişi yok üç km yol yapman lazım yerli yönetici olmasa dört dörtlük olur onun devlet memurları dört yıl boyunca tayin çıkarır Bozova da bu yok hep aynı kişiler kılıfa oyduruyorlar” dedi.

Bu arada Bozova Devlet Hastanesi’nin yeni binasını ziyaret eden İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. M. Emre Erkuş, “Bozova halkımıza çok daha rahat, konforlu nitelikli, kaliteli ve çok daha ferah bir sağlık hizmeti sunacağız” demişti.

Urfadasın Haber              

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan
Şanlıurfa Haberleri, Güncel Haber sitesi, Urfadasın sorumlu değildir.