20-Ocak-2022 - Perşembe

Bozova Kent Park Vatandaşların Yüzünü Güldürdü

Şehir merkezi bazında Türkiye’nin en büyük yeşil alan projesini hayata geçiren Büyükşehir Belediyesi, tüm ilçelerde de kent parkları yaparak kişi başına düşen yeşil alan miktarını arttırıyor. Geçtiğimiz günlerde vatandaşların hizmetine sunulan Bozova Kent Park..

02-09-2018 12:48

Türkiye'nin neredeyse en az yeşil alanına sahip olan Şanlıurfa'nın merkezinde ve ilçelerinde yeşil alan çalışmaları sürüyor. Yürütülen yeşil alan projeleri kapsamında Bozova'da geçtiğimiz günlerde vatandaşların hizmetine sunulan Bozova Kent Park, yeşil alana özlem duyan halkın yoğun ilgisini görüyor.
Bozova’da 28 bin metrekarelik yeşil alanı oluşturan Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların yaşam kalitesini yükseltmek adına tüm ilçelere yapacağı projeleri tamamlamayı sürdürüyor. İçerisinde oyun alanları, kamelya, piknik tipi banklar, ahşaplı bank ve yürüyüş bantlarının yer aldığı modern kent parkı 28 Bin metrekarelik alanda kurulurken yine ilçenin ulaşım açısından herkesin kolayca ulaşabileceği en elverişli alanına inşa edildi.
Bunun yanı sıra yine her ilçede yürütülen mezarlık iyileştirme çalışmaları kapsamında büyük bir tahrip gören Bozova Asri mezarlığı da Büyükşehir Belediyesi tarafından onarıldı.

 

İbrahim COŞKUNER              

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan
Şanlıurfa Haberleri, Güncel Haber sitesi, Urfadasın sorumlu değildir.