Şanlıurfa’nın Bozova İlçesine bağlı Yaslıca Mahallesi’nde bugün yapılan muhtarlık için yapılan ara seçimi kazanan belli oldu.

Yaslıca Mahallesi Muhtarı İsmail Adlı’nın istifasıyla boşalan koltuk bugün saat 08.00’da Ay Düğün salonunda 2280 seçmen sandığa gitti. Üç adayın muhtar olmak için yarıştığı seçimde oy kullanma işlemleri saat 17.00’da sona erdi. Yapılan oy sayımında 1614 oyun geçerli olduğu açıklandı. Geçerli oyların en fazlasını İbrahim Karaçizmeli alarak Yaslıca’nın yeni muhtarı oldu.

muhtar
İbrahim Karaçizmeli 607 oy alırken ona en yakın rakibi İsmail Karaçizmeli 510 oy aldı. Adaylardan Yaslıca’nın belde olduğu dönemlerde belediye başkanlığı yapan Ali Karaçizmeli ise 497 oy aldı.

Bu arada Yaslıca’nın yeni muhtarı İbrahim Karaçizmeli, Atatürk Barajı Sulama Birliği personelli ve geçmiş dönemlerde Yaslıca Belediye Başkanlığı yapan Mustafa Karaçizmeli’nin de yeğeni.

CHP’de 2 İlçe Başkanın Görevden Alınması Krize Dönüştü CHP’de 2 İlçe Başkanın Görevden Alınması Krize Dönüştü

MUHTAR İSTİFA ETMİŞ KAYMAKMLIK AZAYI GÖREVLENDİRMİŞTİ

Öte yandan Yaşlıca Mahallesinden 31 Mart Muhtarlık seçimlerinde muhtar seçilen İsmet Adlı’nın, görevinden istifa etmesinin ardından Adlı’nın yerine Bozova Kaymakamlığı ihtiyar heyeti üyelerinden Zekeriya Akcan’ı 5 Haziran tarihine kadar görevlendirmişti.

NE OLMUŞTU?

26 Haziran 2019 tarihinde Yaslıca Mahallesinde meydana gelen silahlı kavgada mahalle muhtarı İsmet Adlı, kasten yaralama ve mala zarar verme olaylarından çıkarıldığı mahkemece tutuklanmıştı. Adlı, 7 Şubat’ta Bozova Kaymakamlığa sunduğu dilekçe ile muhtarlık görevinden istifa talebinde bulunmuştu.