Yellehçi videosuyla gündem olan Şanlıurfalı Mehmet Emin Kutluay hoca bu kez Hz. Ömer'in Valilere yazdığı mektubu analiz etmesiyle gündem oldu.

Şanlıurfa’da çıkarları için yalakalık yapanları eleştirerek “Yellehçi” benzetmesi yapan bu nedenle de televizyon programı sonlandırılan vaiz Mehmet Emin Kutluay, son vaazında devlet yöneticilerinin yakınlarına ayrıcalık tanımasını eleştirdi. 

Kutluay, sosyal medyada büyük ilgi gören vaazında, Hz. Ömer'in halife olduktan sonra valilerine bıraktığı mektuba dikkat çekti. 

Kutlay, Hz. Ömer'in mektubunda, kendi evladı ve yakınları dahil kimseye ayrıcalık yapılmamasını emrettiğini belirtti. Kutluay, şunları söyledi:
 "Hazreti Ömer valilerine mektup yazıyor. Bunun da kaynağı var. Diyor ki, `Ömer'in çocukları veya Ömer'in yakınları sizin valilik yaptığınız şehre gelirse, onlara özel bir ikramda bulunursanız sizi valilikten alırım. Ömer'in çocukları, Ömer'in yakınları yanınıza gelirse bulunduğunun şehre, onlara ayrı davranırsanız sizi valilikten alırım." 

KONVOY UYARISI 

Hz.Ömer'in o mektubunu günümüze yorumlayan Kutluay, vaazına şöyle devam etti: "Ne demek istiyor günümüzde? Hattaboğlu Ömer'in, Halife Ömer'in oğlu geldi diye 100 araçlık konvoy yaparsanız sizi görevden alırım. Hazreti Ömer'in sözünün bugünkü karşılığı budur aziz kardeşlerim." 
Gönüllü vaizlik yapan Kutluay, dar gelirlilere yardımda bulunan Rahmet Damlası Derneği başkanlığını yürütüyor. Kutluay, televizyondaki programının sona ermesi nedeniyle yaptığı paylaşımda, "Şunu unutmayın, dünya hayatıma mal olsa da doğruları her yerde haykırmaya devam edeceğim" demişti.

 Büyükşehir Gençlik Merkezlerine Yoğun İlgi  Büyükşehir Gençlik Merkezlerine Yoğun İlgi

İŞTE O VİDEO