07-Aralık-2021 - Salı

Burası Harran’da Bir Okul! Kim Burada Okur?

25-11-2021 14:00

Şanlıurfa’nın Harran İlçesine bağlı Sıralı Köyündeki İlkokulu’nun ana sınıfı okuldan başka her şeye benziyor. İddiaya göre harabe lojman ana sınıfına çevrilmiş.  Çocuklar, sağlıksız ve tehlike arz eden koşullarda eğitim görüyor. Tuvaletin hali de içler acısı. Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğü okulda gerekli iyileştirmeyi yapmayınca Sıralı İlkokulu için öğrenci velileri, okul tuvaletlerinin onarımı konusunda köy ağasından yardım istedi. Sonuç olarak henüz bir gelişme sağlanamadı.
CHP İstanbul Milletvekili Şanlıurfalı Mahmut Tanal,  sosyal medya hesabından paylaştığı bilgiler ve fotoğraflara “ Bu utanç size yeter. Bu ne hal? Uyuyor musunuz?”dedi.

Bu fotoğrafların sosyal medyada paylaşılmasının ardından Tanal, harekete geçildiğini aktardı ve şu notu düştü: ”Harran Sıralı İlkokulu’ndaki eksiklikler ve ana sınıfının hepimizi üzen durumuyla ilgili Şanlıurfa Valisi Sayın Abdullah Erin ve Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer yakından ilgileniyor. Verilen talimat doğrultusunda onarım, bakım ve tadilat süreci hızlandırılacak. Ana sınıfında eğitime ara verildi. Sürecin takipçisi olacağız. O pırıl pırıl yavrularımızın sağlıklı bir ortamda eğitim görmesi en büyük arzumuzdur.”

Urfadasın Haber              

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan
Şanlıurfa Haberleri, Güncel Haber sitesi, Urfadasın sorumlu değildir.