25-Mayıs-2019 - Cumartesi

Büyükelçi Önen’e “Yılın Başarılı Yöneticisi” ödülü

Türkiye’nin Çin Halk Cumhuriyeti Pekin Büyükelçisi Abdulkadir Emin Önen’e, kuruluşunun 11. yılında düzenlenen “6. İz Bırakanlar” programında Kanal Urfa Televizyonu tarafından “Yılın Başarılı Yöneticisi” ödülü verildi.

12-11-2018 09:18

Siyaset, Kültür Sanat, Basın Yayın, Müzik dallarında plaket verildi.
İz Bırakanlar programının 6. 'sı, geçmiş yıllarda olduğu gibi sadece Urfa’yı değil, Türkiye genelini kapsadı. Türkiye genelinden öncelikle Şanlıurfa’mıza ve Ülkemize yazıları, programları, haberleri, müziği ve birçok özellikleri ile dikkatleri üzerlerinde toplayan, Kanal Urfa’nın belirttiği gibi ‘iz bırakanlar’ belirlenerek plaket verildi.
Milli Eğitim Konferans salonunda düzenlenen Kanal Urfa’nın 11. Kuruluş yıldönümü ve 6. İz Bırakanlar programı Hakkâri’de meydana gelen patlamada askerlerimizin şehit olması nedeniyle eğlence kısmı kısıtlandı.
Kanal Urfa TV Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Toru’nun şehitlerimizin ruhuna Fatiha anonsu ve açılış konuşmasının ardından “İz Bırakanlar” ödül törenine geçildi.
Öncelikle Siyasiler ve Yöneticiler arasında seçilen Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, Çin Halk Cumhuriyeti Pekin Büyükelçimiz Abdulkadir Emin Önen, Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Nurettin Nebati, AK Parti Şanlıurfa önceki dönem Milletvekillerinden Mahmut Kaçar ve Sabahattin Cevheri ile merhum Mustafa Kuş’un öz geçmişleri okunduktan sonra plaketleri takdim edildi.
Öz geçmişlerin okunmasının ardından Büyükelçi A.Emin Önen’in kısa bir teşekkür konuşması kendi sesinden dinletildi.

Çin’de Türkiye’yi ve Şanlıurfa’yı en iyi şekilde temsil etmekten gurur duyuyorum
Türkiye’nin Çin Halk Cumhuriyeti Pekin Büyükelçimiz Abdulkadir Emin Önen, “Öncelikle Şanlıurfalı hemşehrilerime, Sayın İbrahim Toru’nun nezdinde Kanal Urfa çalışanlarına, dost ve yakınlarımıza, programa katılan çok değerli haziruna hayırlı ve huzurlu günler diliyorum” diyerek başladığı konuşmasında şu ifadelere yer verdi.
“Kanal Urfa Televizyonunun 11. yılını candan kutluyor, daha nice uzun yıllar Şanlıurfa’mıza ve ülkemize hayırlı hizmetlerde bulunmalarını temenni ediyorum. Bu yıl 6.’sı kutlanan ‘İz Bırakanlar’ programında bende memleketim Şanlıurfa’da, siz değerli hemşehrilerim ve memleketime hizmet edenlerle bir arada bulunmayı, birlikte programı izlemeyi arzu ederdim. Ancak gerek Kayınpederim Dr. Servet Özel’in vefatı ve gerekse işlerimizin yoğunluğu nedeniyle aranızda bulunamıyorum. Yine de şahsıma gösterilen ilgiden dolayı başta Kanal Urfa ailesi olmak üzere herkese teşekkür ediyor, hepinizden dua taleb ediyorum. Pekin Büyükelçilik görevim nedeniyle Çin Halk Cumhuriyeti’nde ülkemiz Türkiye’yi ve memleketimiz Şanlıurfa’yı en iyi şekilde temsil etmekten de gurur duyuyorum. Göbeklitepe olsun, Urfa’mızın diğer tüm zenginlikleri olsun, Pekin’de de Allah’ın izniyle ordaki tüm turistlere, tüm vatandaşlara Urfa’mızı tanıtmanın büyük gururunu yaşıyorum. Milletvekili olduğum dönemde de, daha sonraki görevlerimde de her gittiğim yere çantamda Urfa’mızı da götürürdüm. Şimdi görev yerim Pekin ve orda da Urfa yanıbaşımızda. Gerek kültürü ile gerek sanatıyla, tarihi ile ve tüm zenginlikleriyle Urfa’mızı orda da seminerlerle, sergilerle, konferanslarla başta Göbeklitepe olmak üzere tüm güzelliklerimizi tanıtmaya devam ediyoruz. İnşaallah önümüzdeki yıllarda da Urfa’ya Çinli turist akını olacak. İnşaallah, temenni ediyoruz bu yaptığımız tanıtımlarla. Aynı zamanda gazeteciler, yazarlar, köşe yazarları, kitap yazarlarını da çeşitli vesilelerle Türkiye’ye gönderiyoruz ve gönderdiğimiz heyetlerin programlarına mutlaka Urfa’yı eklemeyi unutmuyoruz. Ben tekrar bizi bu ödüle layık gören Kanal Urfa yöneticilerine, Sayın Toru’ya ve tüm Urfa’ya şükranlarımı arz ediyorum. Hepinizi sevgiyle, saygıyla, selamlıyorum. Allah’a emanet olun.”

Pekin Büyükelçisi hemşehrimiz A.Emin Önen’in plaketini basın işleriyle ilgilenen Müslüm Abacıoğlu alırken, diğerlerinin plaketlerini de yakınları aldı.
Ödül alanlardan Milat Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni ve Köşe Yazarı Serdar Arseven, Pekin Büyükelçimiz A.Emin Önen’in Şanlıurfalı olduğunu yeni öğrendiğini belirterek, “Urfa Peygamberler şehri ve arzu edildiği gibi tanıtılmıyor. Turizm açısından da Büyükelçi hemşehriniz de Urfa için bir fırsattır, değerdir” diyerek Büyükelçi Önen’i tebrik ettiğini belirtti.

Sanat Kültür dalında ise; Payitaht dizisinde Abdülhamit Hanı canlandıran Şanlıurfalı sanatçı Bülent İnal, Şanlıurfalı merhum sanatçılarımız Müslüm Gürses ve Mahmut Tuncer, tiyatro sanatçımız Ali Şekeroğlu, Yazar Arif Toprak ve Şanlıurfa Kent Konseyi Başkanı Erkan Sözen ödüle layık görüldüler.

Televizyon ve Gazeteciler dalında da; ‘atv’den Müge Anlı, ‘TRT 6’dan Cüneyt Gökçe, Akşam Gazetesinden Emin Pazarcı, Milat Gazetesinden Serdar Arseven, ‘TRT Haber’den Sinan Burhan, ‘Çay tv’den İbrahim Eksilmez, TRT Ana Haber Spikeri Işıl Açıkkar, ‘a Haber’den Fatih Atik, atv Ankara Temsilcisi Şebnem Bursalı, ‘a Haber’den Kerim Ulak ile Kanal Urfa adına ülke genelinde ‘Cennet Vatanım’ isimli program yapımcı ve sunucusu Gülsüm Munar, Engelli Sporcu-Yazar Veysi Fırat, mahalli sanatçı Naci Gençkol, Yazar Yusuf Sabri Dişli, merhum Gazeteci Mehmet Talat Akay, Gazeteci M.Kamil Güler, Kanal Urfa Spor Zirvesi program yapımcısı İsmail Buz ve Gazeteci Mehmet Yıldırım ödüle layık görüldüler.

İz Bırakanlar ödülüne layık görülenlerin öz geçmişlerinin okunmasının ardından plaketleri Kanal Unfa Yönetim kurulu Başkanı İbrahim Toru tarafından takdim edildi.
Program; Erzurumlu Aşık Zeki Erdali’nin ödül alan ulusal gazetecileri ismiyle anarak söylediği doğaçlama türküsüyle sona erdi.

Urfadasın Haber              

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan
Şanlıurfa Haberleri, Güncel Haber sitesi, Urfadasın sorumlu değildir.