Çatı Adayı Cevheri İddiası Gündemden Düşmüyor

Şanlıurfa’da yerel seçim hareketliliği devam ediyor. AK Parti Şanlıurfa’da Büyükşehir Belediye Başkan Adayı tercihini eski il başkanı Zeynel Abidin Beyazgül’den yana kullandı. Kentte büyük bir merakla beklenen Aday Zeynel Abidin Beyazgül olunca Muhalefet Parti..

30-11-2018 13:59

Şanlıurfa’da yerel seçim hareketliliği devam ediyor. AK Parti Şanlıurfa’da Büyükşehir Belediye Başkan Adayı tercihini eski il başkanı Zeynel Abidin Beyazgül’den yana kullandı. Kentte büyük bir merakla beklenen Aday Zeynel Abidin Beyazgül olunca Muhalefet Partileri de çatı aday üzerinde yoğunlaşıp çalışmalara hız verdi.

AK Parti’nin kalesi konumunda bulunan Şanlıurfa, her seçim öncesi anket şirketlerinin bile tahmin edemeyeceği sonuçları doğurabiliyor. Dengeler doğru hesaplanmadığında siyasi partiler açısından bedeller de bir hayli ağır olabiliyor.  24 Haziran genel seçimlerinde yanlış hesapların bedeli AK Parti açısından büyük olmuştu. Muhalefet ise bu hesaptan bir hayli karlı çıkmıştı.

Kulislerden alınan bilgilere göre Muhalefet Partilerinin Şanlıurfa için çatı adayı AK Parti 22. Dönem Şanlıurfa Milletvekili Sebahattin Cevheri olduğu düşünülüyor.

Şanlıurfa’da Muhalefet Partilerinin içerisinde en yüksek oy oranına sahip olan HDP’de 5 Aralık günü aday adayı başvuruları sona erdiğinde, HDP, SADDET ve CHP Partileri arasında dirsek temaslarının başlanacağı iddia ediliyor.

5 Aralık tarihinden sonra bir araya gelmesi beklenen Muhalefet Parti temsilcileri Sebahattin Cevheri ismi üzerinde uzlaşılacağı idda ediliyor. Zeynel Abidin Beyazgül isminin, Muhalefet Partilerini çatı adayı üzerinde uzlaşmaya ittiği görülüyor.

Geçtiğimiz günlerde Sebahattin Cevheri’nin ‘Şanlurfa için gerekirse hammal bile olurum’ sözleri kentte büyük heyecan yaratırken, çatı aday olması durumunda 31 Mart gününün partiler açısından zorlu geçileceği şimdiden aşikar.

1 Nisan sabahı Şanlıurfa hangi Belediye Başkanı ile uyanır bilinmez ama Şanlıurfa’da Sebahattin Cevheri ismi siyasi havayı ısıtmaya devam ediyor.

Urfadasın Haber              

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan
Şanlıurfa Haberleri, Güncel Haber sitesi, Urfadasın sorumlu değildir.