Şanlıurfa basının vicdanı olarak görülen gazeteci Cengiz Aksan, Cumhurbaşkanı'na hakaret' suçlamasıyla tutuklanan gazeteci Sedef Kabaş olayına, kendi mahallesindeki birçok gazeteci, siyasetçi, fikir insanından farklı baktığını sosyal medya hesabındaki paylaşımlarıyla ortaya koydu.

Cengiz Aksan “Benim tepkim AK Parti teşkilatlarına verilen ülke genelinde eşzamanlı suç duyurusu talimatına.” dedi.

CENGİZ AKSANA; ALIŞKANLIK OLDU. İŞİMİZE GELMEYİNCE 'SÖZDE' YAFTASI

Bugün Türkiye’nin 81 Adliyesinde AK Parti İl Başkanlarının, ilçe başkanlarıyla birlikte AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı İstanbul Milletvekili Erkan Kandemir'in hazırlayıp gönderdiği tek tip açıklamayı yaptığını dile getiren Cengiz Aksan “Sonuç? Sedef Kabaş için 'Sözde Gazeteci' ifadesi dikkat çekici! Kadın 25 yıldır gazetecilik yapıyor. Alışkanlık oldu. İşimize gelmeyince 'sözde' yaftası Dostlar pazarda gördü o kadar.”  İfadelerini kullandı.

DİLİPAK HATIRLATMASI: FAYDA GÖREN AK PARTİ DEĞİL, DİLİPAK OLMUŞTU

Sedef Kabaş için 81 ilde yapılan suç duyurusunun aynısını Abdurahman Dilipak’a da yapıldığını hatırlatan Cengiz Aksan, “Dilipak’a açılan suç duyurusunda fayda gören AK Parti değil, Dilipak olmuştu. Sedef Kabaş olayında da teşkilatlara bu talimatı veren ilgili Genel Başkan Yardımcısı muhtemelen insiyatif alıp bu tavır ve şikayetlerin siyasi fayda sağlayacağını düşündü. Konu nerdeyse unutulmuş ve gereği yapılmışken gündemi bu konu ile meşgul etmek AK Parti'ye hiçbir yarar sağlamaz.

CUMHURBAŞKANIN YANINDA OLMAK ONA HAKARET EDENLERİ ŞİKAYET ETMEK DEĞİLDİR

Ayrıca 81 İlden şikayet etmek, ne yargılamayı hızlandırır ne de cezayı arttırır. Cumhurbaşkanı'nın yanında olma, kamuoyu oluşturmak, ona hakaret edenleri şikayet etmek değildir. Cumhurbaşkanı'nın yanında olmak; Doğru teşkilat kurmak, adam kayırmadan görev vermek, yapılan reformları anlatmak, sanayi gelişimlerini topluma izah etmektir. Hakarete, tehdide böyle karşı koyulur, gerisi dostlar pazarda görsün aktivitesidir...” yorumunda bulundu.