22-Mayıs-2019 - Çarşamba

Cevheri Açıkladı; Aday Olacak mı?

Ak Partinin Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak Zeynel Abidin Beyazgül’ü açıklamasıyla gözler muhalafet partilerine çevrilmişti. Muhalefete partileri arasında Şanlıurfa’da sırasıyla HDP, CHP, MHP ve Saadet Partisi geliyor. Adaylık sürecinin devam..

10-12-2018 10:37

Ak Partinin Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak Zeynel Abidin Beyazgül’ü açıklamasıyla gözler muhalafet partilerine çevrilmişti. Muhalefete partileri arasında Şanlıurfa’da sırasıyla HDP, CHP, MHP ve Saadet Partisi geliyor. Adaylık sürecinin devam etmesine rağmen ortaya birçok iddia atılmış ve atılmaya da devam ediyor.

Muhalefetin Şanlıurfa’da çatı aday olarak Eski vekil Sebahattin Cevheri’yi belirlediği iddiası ise gündemden hiç düşmedi. Bu konuyla ilgili açıklama birinci ağızdan geldi.

Ortaya atılan iddialara cevap veren Cevheri Şunları söyledi;

“Şuanda herhangi bir şey yok görüşmeler oldu ama net verilmiş bir karar yok. Dediğim gibi verilmiş bir karar yok, geldiler görüştük herkes düşüncesini söyledi. Ama kesin bir şey yok neden mi çünkü seçimlere daha 4 ay var. Bu belediyeye bir siyasi olarak bakmamak gerekir, burası 2 milyon sahibi olan bir şirkettir. Farz edin ki 2 milyon bir araya geldi bir şirket kurmuş belediye diye, her ay su parası, çöp parası veriyor. Onlar da sen paramızı koru bize hizmet et.

Ben olaya böyle bakıyorum; siyasi olarak bakmıyorum. Ama milletvekili, cumhurbaşkanı siyasi bir görüşün vardır, ona bir şey diyemem. Ama belediye şirket olarak gör, herkes eşit bir şekilde çöp parasını, su parasını veriyor ve başına da bir Genel Müdür atıyorsunuz diyorsunuz ki gel burayı yönet. Ama düşüncüler paylaşıldı, ama kesin bir şey yok daha seçimlere 4 ay var hayatım boyunca uzun yıllar siyasetin içinde bulundum. Ama daha seçimlere 4-5 ay varken bir adayın açıklandığını görmedim, duymadım. Seçimlere 1,5 ay falan kalarak müracaatlar yapılır, 15 gün içinde açıklanır ve 1 ay gibi bir çalışmada yapılır.

Bu olaya sadece benle kalmamalıdırlar, herkes için öyledir Urfa için eğer kim paranın üstüne oturup, çalmayacak, çaldırmayacak, kimseye yedirtmeyecek olana bakmak gereklidir.”
 

Urfadasın Haber              

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan
Şanlıurfa Haberleri, Güncel Haber sitesi, Urfadasın sorumlu değildir.