Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) tarafından oluşturulan bir heyet Şanlıurfa’ya gelerek pamuk çiftçisinin sorunlarını ve sıkıntılarını dinledi.

Cemal Enginyurt, İbrahim Tatlıses’i Bakın Diline Nasıl Doladı Cemal Enginyurt, İbrahim Tatlıses’i Bakın Diline Nasıl Doladı

CHP Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal, Adana Milletvekili Ayhan Barut genel merkez tarafından pamuk çiftçilerinin sorunlarını yerinde görmek için genel merkez tarafından Şanlıurfa’ya gönderildi. Milletvekilleri Şanlıurfa İl Başkanı Ferhat Karadağ ile birlikte ilk olarak Hilvan Ziraat Odasını ziyaret etti. Ziyarette Başkan Hikmet İpar ile bir araya gelen CHP heyeti sorunlarını ve sıkıntıları dinleyerek not aldı. Pamuk üreticisinin perişan durumda olduğunu sorunları görmek amacıyla Şanlıurfa’ya geldiklerini belirten Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal, “Geçen yıl 16 liraya kadar çıkan pamuk fiyatı bu yıl 12.5 liraya kadar düşmüş durumda. Pamuk üreticisi perişan ve artık üretmek istemiyor. Tarlalar boş kalıyor. Mazot, gübre ve diğer kalemlerde artan maliyetler nedeniyle çiftçi ektiğinin karşılığını alamıyor. Bizler her zaman üreticinin yanındayız. Yaşanan sorunları yerinde görür hazırladığımız raporu Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’na sunacağız” dedi.
CHP heyeti daha sonra pamuk üreticileriyle de görüşerek yaşanan sıkıntıları ve sorunları dinledi.