CHP Urfa İl Başkanı Ferhat Karadağ, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün vefatının 84.üncü yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Başkan Karadağ mesajında şu ifadeleri kullandı;" Türk milletinin bağımsızlığa giden yolda büyük önderi, Kurtuluş Savaşı’mızın kahramanı, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete intikalinin 84. yıldönümünde rahmet, saygı ve minnetle anıyoruz.

Beyazgül:Halk Ekmek Fabrikası 1 Ocak’ta Seri Üretime Geçecek Beyazgül:Halk Ekmek Fabrikası 1 Ocak’ta Seri Üretime Geçecek

Türk milletine olan sarsılmaz inancı, siyasi ve askeri dehasıyla kurduğu Türkiye Cumhuriyeti yalnızca bir milletin geleceğini değil dünyanın tarihini değiştirmiş, özgür ve bağımsız yaşamak isteyen diğer milletlere de yol gösterici olmuştur.

10 Kasımlar sadece yas günü değil, Atatürk’ün açtığı yolda, gösterdiği hedefte ilerlememizi hatırlatan günler olmalıdır.Atatürk’ün bize emanet ettiği bu cennet vatanın ve “Benim en büyük eserim” dediği Türkiye Cumhuriyetinin, ilelebet var olması için gösterdiğimiz çaba ona olan saygımızın en güzel ifadesi olacaktır.

Kurtuluş Savaşı’mızın önderi, eşsiz kahraman Gazi Mustafa Kemal Atatürk, milletimizin gönlünde daima yaşayacak, omuz omuza mücadele ettiği silah arkadaşları, Kurtuluş Savaşımızın kahraman şehit ve gazileri hiçbir zaman unutulmayacaktır.Bu duygu ve düşüncelerle Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, istiklal mücadelemizin tüm kahramanlarını bir kez daha rahmet, minnet ve şükranla anıyorum."