Cumhuriyet Halk Partisi Şanlıurfa’da 2 günde milletvekiliyle, partinin il ilçe teşkilatıyla 6 ilçedeki sorunları gündeme taşıdı.

Cumhuriyet Halk Partisi Şanlıurfa Milletvekili Aziz Aydınlık ve İstanbul Milletvekili Şanlıurfalı Mahmut Tanal, Siverek, Viranşehir, Ceylanpınar, Suruç, Birecik ve Halfeti İlçelerinde esnafın, vatandaşın ve çiftçilerin sorunlarını dinledi.

FceaCoKXgAEJQ5N

Suruç İlçesine bağlı Yazı Köyünde tahliye kanallarının bulunmaması nedeniyle, taban suyunun yükselmesinden dolaysı sorun yaşayan vatandaşları da ziyaret eden CHP Şanlıurfa Milletvekili Aziz Aydınlık ve Mahmut Tanal, CHP Şanlıurfa İl Başkanı Ferhat Karadağ, Başkan Yardımcısı Ronayi Paydaş, Suruç İlçe Başkanı Servet Gören ile Suruç İlçe Yöneticileri Mahalle Muhtarı Mahmut Ak ve Mahalle sakinleri ile bir süre görüşme yaptılar. 
Vatandaşlar taban suyunun yükselmesi nedeniyle, bazı evlerin su içerisinde kaldığını Cumhuriyet Halk Partisi Şanlıurfa Milletvekili Aziz Aydınlık ve İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal’a ilettiler.

Milletvekili Aydınlık ve Milletvekili Tanal Yazı köyünde yaşanan taban suyu yükselmesini ve tahliye kanalı bulunmamasını Türkiye Büyük Millet Meclisine taşıyacaklarını ifade ettiler.

Milletvekili Aydınlık ve Milletvekili Tanal, yetkililerin görevlerini yapmadıklarını belirterek, Mahalle sakinlerine ilgililer hakkında suç duyurusunda bulunmalarını tavsiye ettiler.

25-1

Suruç ziyaretinin ardından Birecik İlçesine geçen Cumhuriyet Halk Partisi Şanlıurfa Milletvekili Aziz Aydınlık,  İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, ile CHP Şanlıurfa İl Başkanı Ferhat Karadağ, Başkan Yardımcısı Ronayi Paydaş, Birecik İlçesi Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sadettin Bilgin ve Yönetim Kurulu Üyelerini, Birecik Ziraat Odası Başkanı Hasan Gören ve Yönetim Kurulu Üyelerini, Birecik Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Halil Aykılıç’ı ve Yönetim Kurulu Üyelerini ziyaret ettiler. Milletvekili Aydınlık ve Milletvekili Tanal ile beraberindeki heyet İlçede tek PTT Şubesi bulunması nedeniyle, uzun süre kuyrukta bekleyen vatandaşları da ziyaret ederek, Cumhuriyet Halk Partisi iktidarı ile bu kuyrukların son bulacağının sözünü verdiler.

Emin Özaslan: İnsan Hayatına Verdiğiniz Değer Bu Mu? Emin Özaslan: İnsan Hayatına Verdiğiniz Değer Bu Mu?

Fcb_ZevWAAIq-XJ

Milletvekili Aydınlık ve Milletvekili Tanal, sık sık heyelan yaşanan Birecik-Halfeti yolunda da incelemelerde bulunarak, bölgede yapılan çalışmaları hakkında bilgi aldılar. Milletvekilleri Bölgede yapılan yol ve yol genişletme çalışmalarının çok yavaş ilerlediğini belirterek, çalışmaların hızlandırılmasını ve kış ayı gelmeden bir an önce bitirilmesi gerektiğini söylediler. Milletvekillerine Birecik ziyaretinde İlçe Başkanı Sakıp Yaşar ve İlçe Yöneticileri eşlik etti.

Cumhuriyet Halk Partisi Şanlıurfa Milletvekili Aziz Aydınlık ve İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, İl Başkanı Ferhat Karadağ ve beraberindeki heyet ile birlikte daha sonra Halfeti İlçesini ziyaret ettiler. İlk olarak Cumhuriyet Halk Partisi Halfeti İlçe Başkanlığını ziyaret eden Milletvekili Aydınlık ve Milletvekili Tanal, İlçe Başkanı Mehmet Vural İlçe Yöneticileri ve Partililer ile bir araya geldiler. İlçe Başkanlığını ziyaretin ardından Cumhuriyet Halk Partisi Şanlıurfa Milletvekili Aziz Aydınlık ve İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal ve İlçe Yöneticileri İlçe esnafını ziyaret ederek, sorunlarını dinlediler.