Cumhuriyet Halk Partisi Şanlıurfa Milletvekili Aziz Aydınlık, Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu’nda söz alarak sulama fiyatlarına dikkat çekti.

Açıklamasında yüksek sulama fiyatları nedeniyle çiftçinin zor durumda olduğunu belirten CHP’li Aydınlık, iktidarı sulama girdilerini düşürmeye davet etti.

AK Parti İl Başkan Kırıkçı Erdoğan Açılışa Geliyor Mitinge Değil AK Parti İl Başkan Kırıkçı Erdoğan Açılışa Geliyor Mitinge Değil

CHP Şanlıurfa Milletvekili Aziz Aydınlık’ın TBMM Genel Kurulu’nda yapmış olduğu konuşmada " “Geldiğimiz günden bu yana Türkiye’nin kendine yeten bir ülke olabilmesi inancıyla özellikle çiftçimizin sesi olmaya özen gösterdim.

Ancak geldiğimiz noktada üreten değil ithal eden ülke olduk, başka ülkelerden toprak kiralayan ülke olduk. Buradan bir kez daha Urfalı çiftçimizin sulama sorununa dikkat çekmek istiyorum.

Geçen yıl ki sulama fiyatları ile bu yılki sulama fiyatları arasında uçurum var; çeşitli sulama yöntemlerinde fiyatlar 4-5 katına çıkmış durumda.
Böyle üretim olmaz, böyle çiftçilik yapılmaz. İktidarı derhal çiftçilerin sulama girdilerini düşürmeye davet ediyorum.” dedi.