Şanlıurfa’da robotla belediye başkanın diyalogunu gazeteci Cüneyt Özdemir de yorumladı.

Geçtiğimiz gün  Karaköprü Belediyesi’nin açılışını yaptığı Battani Uzay, Havacılık ve Bilim Merkezinde robotla ile Belediye Başkanı Metin Baydilli’nin diyalogu Türkiye’nin gündemine oturmuştu. Belediye Başkanı Metin Baydilli’nin robota “En çok kimi seviyorsun “ sorusuna robot “Metin Baydilli başkanımı çok seviyorum” demişti. Sosyal medyada ve bazı haberde alay konusu olan bu diyaloga Gazeteci Cüneyt Özdemir de katıldı.

Cüneyt Özdemir Youtube kanalında yaptığı programında robotla ile belediye başkanın Metin Baydilli’nin diyalogunu yorumlarken gülmekten kendini tutamadı. 
Cüneyt Özdemir robot ile Başkan Baydilli’nin o anlarını ise şöyle yorumladı; ‘’Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli hizmete açtığı bilim merkezinde robotla konuşuyor. Baydilli başkan robota en çok kimi seviyorsun diye soruyor. Robot da ‘Metin Baydilli başkanımı çok seviyorum’ diye yanıt vermiş. Baydilli başkana bir şey demiyorum. En azından kendisine bir tane Maybach (Mercedes) çekmemiş yani. Gitmiş parayı ne güzel kültür merkezine yatırmış. O kadar övgüyü de hak ediyor. Arabayı çekiyorsun mesela, ‘Audi A8 en çok kimi seviyorsun söyle bakalım’ dediğinde bir şey demiyor.  Dat diye basıyor gidiyorsun. Ama en azından robot diyor. Bilmiyorum şey arabası var mı? Ama en azından parasını bilime kültüre yatırmış. o kadar iltifatı da hak etmiş başkan.”

İşte Cüneyt Özdemir'in Yorumladığı O Video