Şanlıurfa’nın Ceylanpınar İlçesine bağlı 2 köyün elektriğini DEDAŞ kesince, çiftçiler soluğu AK Parti Şanlıurfa İl Başkanlığında aldı.

Çiftçileri, AK Parti Şanlıurfa İl Başkanlığı önünde İl Başkan yardımcısı Cuma Ağaç karşıladı. 

Urfa'da Para Kasasını Bebek Arabasıyla Çaldılar Urfa'da Para Kasasını Bebek Arabasıyla Çaldılar

Ceylanpınar’a bağlı Sofra ile ve Hamık köyünden gelen yaklaşık 60 civarında çiftçi, AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Abdurrahman Kırıkçı ile görüşerek yaklaşık 30 bin dönüm tarımsal sulamayı etkileyen DEDAŞ’ın elektrik kesintisini anlattı, yardımcı olmalarını istedi. 

“ÇİFTÇİLERİMİZİN DE HAKLI OLDUĞU NOKTALAR VER SERZENİŞLERİNİ DİNLEDİK”

DEDAŞ ile yapılan görüşmede en geç saat 18.00’a kadar elektriklerin verileceğini çiftçilere aktaran AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Abdurrahman Kırıkçı, Urfadasın haber sitesine şu açıklamayı yaptı; 

Çiftçilerimizin enerji kesintileriyle ilgili serzenişlerini aldık. Bu konuda elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Çiftçimizin mahsulünün zarar görmemesi adına elimizden geldiğince bir gayret ortaya koyuyoruz. Bugün de bu bağlamda çiftçilerimizler bir değerlendirme toplantısı yaptı. 
Tabi onların da haklı olduğu noktalar var. Bizlerin de onlara izah etme noktasında izahlarımız oldu. İki talepleri var. Gerek enerji ile ilgili gerek bölgedeki sıkıntılarla ilgili. Bu taleplerini gündemimize aldık. Bir an önce inşallah çözüm noktasında gayret göstereceğiz. Çözeceğiz. Onları da mutlu edeceğiz.

“BU SADECE DEDAŞ İLE OLACAK BİR DURUM DEĞİL” 

Burada birazda tedarikçi firma DEDAŞ’ın hem de tüketici olan çiftçilerimizin üzerlerine düşen sorumlukları yerine getirmesi tabi ki önemli. Meseleye sadece tedarikçi firma yada tüketici olan çiftçiler üzerinden değerlendirmek çok sağlıklı değil. Bugün burada yaptığımız değerlendirme toplantımızda çiftçilerimize tavsiyemiz bu yönde oldu. Sizler de tüketici olarak üzerinize düşen sorumlulukları yerine getirin dedik. Biz de bu bağlamda tedarikçi firma olan DEDAŞ’a enerji dağıtım, alt yapısını yenilemesi ve güçlendirmesi, vatandaşa enerji temini noktasında taleplerimizi aktaracağız. Enerji vermesini sağlayacağız. Tabi bu sadece DEDAŞ ile olacak bir durum değil. Çiftçinin de vatandaşın da üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmesiyle gerekiyor.”