DEDAŞ Parayı Urfa’da Topluyor Yatırım Diyarbakır’a Yapıyor İddiası

Şanlıurfa’da elektrik sorunu bir türlü çözülemezken DEDAŞ’ın en fazla parayı Şanlıurfa’da topladığı ancak en fazla yatırımı ise Diyarbakır’a yaptığı iddia edildi.

08-04-2021 14:19

Bu çerçevede Dicle EDAŞ, elektrik dağıtım sektörünün özelleştirilmesinden sonra Diyarbakır'ın enerji altyapısına daha 2 yıl öncesine kadar 402 milyon 400 lira yatırım yapmıştı.

URFADAKİ AYLIK GELİRİ 5 İLDEKİ GELİRDEN DAHA FAZLA

Dicle Elektrik Dağıtım A.Ş.'nin (DEDAŞ) DEDAŞ’ın Şanlıurfa’daki aylık tahsilâtı 5 ildeki tahsilatından daha fazla olduğu öğrenilirken ancak DEDAŞ’ın Şanlıurfa’da bu kadar çok kazanmasına rağmen yatırımların çoğunluğunu Diyarbakır’a yapması dikkat çekiyor
Şanlıurfa’da eylemler ve protestolarla gündemden düşmeyen DEDAŞ, BİMER üzerinden Başbakanlığa en fazla şikayetin olduğu sorunlar arasında geliyor. Bunca sıkıntının olmasına rağmen en fazla geliri de Şanlıurfa’da elde eden DEDAŞ’ın yatırımların çoğunu Diyarbakır’a yapması şaşırtıyor.Bölge Müdürlüğünü ve Çağrı Merkezini Diyarbakır’a kuran DEDAŞ’ın Şanlıurfa’daki aylık geliri ise dudak uçuklatıyor. 

DİYARBAKIRIN NÜFUSU URFA’DAN DAHA AZ OLMASINA RAĞMEN

DEDAŞ, Diyarbakır’da 15 bin 355 kilometrekare alandaki 17 ilçede, 1,6 milyon nüfusa bin 296 personel ve 245 araçla 7 gün 24 saat hizmet veriyoruz. Şanlıurfa’da 2,5 Milyon nüfusa, DEDAŞın bu hizmeti verip vermediği yaşanan sorularla ortada.

AK PARTİ İL BAŞKANI KEŞKE DEDAŞ SORUNUNU DA CUMHURBAŞKANINA İLETSEYDİ

Bu arada bazı Urfalılar, geçtiğimiz gün Genişletilmiş AK Parti İl Başkanları toplantısına katılan AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Abdurahman Kırıkçı’nın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a, Kuzey Batı Çevre Yolu, Akçakale Yolu, Uçak Seferlerinin azlığı sorunlarını ilettiği gibi “DEDAŞ Sorununu çözmek boynumun borcudur” dediği sorunu da Cumhurbaşkanına iletilmesi gerektiği hatırlatıldı.

Urfadasın Haber              

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan
Şanlıurfa Haberleri, Güncel Haber sitesi, Urfadasın sorumlu değildir.