Aziz Aydınlık, İstifa İddiaları Konusunda Sessizliğini Bozdu Aziz Aydınlık, İstifa İddiaları Konusunda Sessizliğini Bozdu

Deva Partisi Şanlıurfa İl Başkanı Av. Ahmet Tüysüz, Sosyal Politikalar İl Başkanı Remzi İvak, İl Gençlik Politikaları Başkanı Av. İ. Halil Aydın ve Eyyübiye İlçe Gençlik Politikaları Başkanı Hasan Çakıcı ile Şanlıurfa Bedensel Engelliler Spor Kulübünü ziyaret etti. Ziyarette konuşan DEVA Partisi Şanlıurfa İl Başkanı Av. Ahmet Tüysüz: “Aralıktan 3 Aralığa ziyaret edenlerden değil Dünya Engelliler Gününü beklemeden zaman zaman ve dün de engelli kardeşlerimizin yaşamını kolaylaştırmak adına mücadele veren dernekleri ve bu arada da özellikle de sportif başarıları ile spora damga vuran Şanlıurfa Bedensel Engelliler Spor Kulübün ziyaret ettik. Kıymetli ev sahipliği için Veysi Başkana çok teşekkür ederiz. Bu kaçıncı ziyaretimiz inanın hatırlamıyorum ancak hiç unutmadığımız şey, her zaman aynı sorunları hala ve her zaman konuşuyor oluşumuz. Konuştuğumuzla kalıyoruz hiçbir sorun çözülmüyor, meseleye bakış açımız maalesef değişmiyor. Hiçbir engel tanımayanları sosyal yaşama katan, üreten bir birey yerine yaşamdan soyutlamayı tüketici bir bireye dönüştürmeyi tercih ediyoruz. Oysa içlerinde öyleleri var ki hiç bir engeli olmayanlara bile taş çıkartır. Yeter ki bakış açısı değişsin! En önemlisi de onlara karar verici olma yolunu açmamız onlarla ilgili vereceğimiz kararlarda onların söz hakkını unutmamız gerektiğini hatırlatmak istiyoruz” dedi.

Tüysüz daha önce engelli sorunlarına dikkat çekmek ve toplumu empati yapmaya davet etmek üzere engelli sandalyesine oturarak sokak turu yapmıştı.