Şanlıurfa'daki Doktorların Konya Şehir Hastanesinde öldürülen Dr. Ekrem Karakaya tepki amaçlı İş Bırakmasının ardından Hastalar Acil Servislere akın etti.

 Şanlıurfa'daki Doktorların  Konya Şehir Hastanesinde öldürülen Dr. Ekrem Karakaya tepki amaçlı İş Bırakmasının ardından Hastalar Acil Servislere akın etti. Uzun kuyrukların oluştuğu Acil servislerde kalabalıkla birlikte gergin anlar yaşanmasına neden oldu.

Sıcak Havalarda Serinleten Sağlıklı İçecek Tarifleri Sıcak Havalarda Serinleten Sağlıklı İçecek Tarifleri

POLİKLİNİKLER KAPANDI ACİLE AKIN BAŞLADI

Konya Şehir Hastanesinde görevli doktor Ekrem Karakaya'nın öldürülmesine tepki amaçlı iş bırakma eylemi yapan Doktorlar Şiddet olayıan karşı çıkarken, kentte hastanelerde polikliniklerin kapalı olması nedeniyle acil servislere akın ettiler. Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi Doktorların iş bırakması nedeniyle Acile yoğunluk azalması için Ek Doktor görevlendirirken, beklemeden sıkılan bazı vatandaşlar ve görevliler arasında tartışmalarda beraberinde geldi.

KALABALIK GERGİNLİK MUAYANE OLMA TELAŞI

Hastaların mağdur olmaması için Acil'de yeterli doktor olmasına rağmen kalabalık hastalara bakan Doktorlara, sırada bekleyen bazı hasta yakınları ve hastalar uzun süre bekledikleri için sitem ettiler. Gergin anların da yaşandığı Acil servislerde vatandaşların mağdur olmaması için Doktorlar Acil servislerde görevlerin başında olduğu bildirildi.