20-Ocak-2022 - Perşembe

Ekinci'den Oduncular Esnafına Destek

Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, geçtiğimiz günlerde meydana gelen yangın sonucu hasar gören Oduncular Pazarı'nda incelemelerde bulunarak, esnafa geçmiş olsun dileklerini iletti. Ekinci, hasar gören iş yerlerine yardım edileceğini kaydetti...

31-08-2018 16:46

Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, geçen günlerde yangının meydana geldiği Oduncular Pazarında esnafla bir araya geldi. Yangın sonrası maddi zararın meydana geldiği pazarı ziyaret eden ve esnafa geçmiş olsun dileklerini ileten Ekinci, Oduncular Pazarında hasar gören iş yerlerine yardım edileceğini belirtti. 
Olayın üzüntü verici olduğunu söyleyen Ekinci, "İnşallah bu tarz olaylar bir daha yaşanmaz. Esnafımıza tekrardan geçmiş olsun” dedi. 
Yanan oduncular pazarına destek sağlanacak 
Alın teri ile evine ekmek götüren esnafın yanında olma zorunluluklarının olduğunu belirten, esnafın yaralarının sarılacağını belirten Ekinci, "Bayramın ikinci günü pazarımızda istenmeyen bir yangın olayı meydana geldi. Yangın sonrası maddi anlamda da büyük bir hasar oluştu. Esnafımız bu anlamda büyük bir sıkıntı içinde. Bizler de pazarımızı ziyaret edip esnafımızla bir araya geldik. Bizler de Eyyübiye Belediyesi olarak gücümüz nispetinde esnafımızın mağduriyetinin giderilmesi konusunda elimizi ve gözdemizi taşın altına koyacağız. İnsanlarımızın yaşadığı bu sıkıntılı günleri hep birlikte atlatmaya çalışacağız. Ben tekrardan esnafımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Alın teri ile evlerine ekmek götüren esnafımızın ve insanlarımızın yanında olmak zorundayız. Bu bizim görevimizdir. Bu alanda ne yapılacaksa bir an önce yapılması gerekiyor. İnşallah bir daha bu tarz afetler yaşanmaz. Daha güzel bir yerde de mesleklerini icra etme konusunda da herkesin destek vermesi gerekiyor. Bizlere yer ile ilgili iletilen talep var. Bizler de bu konuyu hızlandırıp nihayete kavuşturacağız. Bir taraftan bu mağduriyet giderilirken diğer taraftan da başka mağduriyetlerin yaşanmaması için de bizler de elimizden geleni yapacağız" şeklinde konuştu. 
Ekinci'nin ziyaretine Oduncular ve Kömürcüler Odası Dernek Başkanı Hadi Öge ve Yönetim Kurulu üyeleri de eşlik etti. Oduncular ve Kömürcüler Odası Dernek Başkanı Hadi Öge ise Başkan Ekinci'ye teşekkür ederek, "Sağ olsun Belediye Başkanımız, olayın ilk gününden itibaren takipçisi oldu. Kendi esnafım adına ve faciadan çıkan esnafım adına Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Ekinci’ye çok çok teşekkür ediyorum" diye konuştu. 

İbrahim COŞKUNER              

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan
Şanlıurfa Haberleri, Güncel Haber sitesi, Urfadasın sorumlu değildir.