29-Eylül-2021 - Çarşamba

Elimi, Ayağımı Çaldılar

Motosikleti çalınan engelli genç, “Sayın valim o motosiklet benim elim ayağımdı, elimi ve ayağımı çaldılar. Bana yardım edin” dedi.

18-10-2018 14:37

Haber: Hasan RAY / Urfadasın.com
Şanlıurfa’nın Haliliye ilçesinde ikamet eden Ömer Yüksel adlı engelli gence ait engelli motosiklet çalındı. Sabah uyandığında motosikletinin yerinde olmadığını gören Ömer Yüksel adlı genç hemen polise haber verdi. Olay yerinde gerekli incelemeleri yapan polis ekipleri hırsız ya da hırsızlarıon yakalnması için çalışma başlattı. Engelli genç ise Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin’e seslenerek, “Sayın valim o motosiklet benim elim ayağımdı, elimi ve ayağımı çaldılar. Bana yardım edin” dedi.
Güvenlik kameralarına yakalandılar
Çalışarak biriktirdiği parayla aldığı engelli motosikletini her zamanki gibi kapının önündeki korkuluklara zincirleyen Ömer Yüksel adlı engelli genç sabah uyandığında hayatının şokunu yaşadı. Kentin engelli erişimine uygun olmayan bölgelerinde kullandığı motosikletinin yerinde olmadığını gören Ömer Yüksel, hemen polise haber verdi. Olay yerine gelen polis ekipleri etraftaki güvenlik kameralarını kontrol etti. Güvenlik kameralarına yakalanan hırsızların dört kişi olduğu görülüyor. Şahıslar motosikleti iterek çalarken oldukça rahat davranıyor.
Önümüzde bir sürü engel var
Motosikletinin çalınmasına çok üzüldüğünü söyleyen Ömer Yüksel, “Biz zaten şehrin her tarafında özgürce gezemiyoruz. Önümüzde bir sürü engel var. Bu motosiklet ile azda olsa bu engelleri aşıyordum. İstediğin yerlere gidiyordum. Ancak bu hırsızlar bana bunu çok gördüler ve motosikletimi çaldı. Ben yetkililerden yardım bekliyorum. Motosikletimin bulunması için bana yardımcı olsunlar” diye konuştu.
Yetkililerden yardım istedi
Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin’e seslenen engelli genç, “Motosikletim iki gün önce sabaha karşı çalındı. Sayın Valimizden, belediye başkanlarımızdan emniyet müdürümüzden yardım istiyorum. O motosiklet benim elim ayağımdı. Elimi ayağımı çaldılar, motosikletimi değil. Şu anda benim elim ayağım yok. Bütün yetkililerin yardımlarını bekliyorum” şeklinde konuştu.
 

İbrahim COŞKUNER              

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan
Şanlıurfa Haberleri, Güncel Haber sitesi, Urfadasın sorumlu değildir.