Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, bazı ihalelerin ELİT insanların eline geçmemesi vermediği açıkladı.

Şanlıurfa'da İhalesi Yapıldı Ama Öğrenciler Alınmıyor! Şanlıurfa'da İhalesi Yapıldı Ama Öğrenciler Alınmıyor!

Urfadasın Gündem Özel konuğu olan Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, eski Belediye binasının ihaleye vermeme sebebini Gündem özele açıkladı. Başkan Beyazgül “Vatandaşımız Çayı 2.5 TL’ye içiyor, eğer ihaleye verseydim ve bazı ELİT kişilerin eline geçse idi, bizim vatandaşımız yanından geçip bakıp kalacak idi” dedi.

“5-6 KAT FAZLA FİYATA SATMAM“

Eski Belediye binasının yıkımının ardından yeni 15 katlı bina 60 dükkan satın aldıklarını ifade eden Başkan Beyazgül, 5-6 kat fiyat fazla verseler satmam dedi. Başkan Beyazgül. “Belediye binasını yıktık, kendi hizmet binamızı yık yeni bir bina aldık. Yeni Belediye Binamız bizim mülkümüz. Şu anda onu 5-6 kat fiyatına isteseler satmam, çokta güzel bir bina oldu 15 Kat, etrafında da 15 tane dükkan satın aldık” dedi.

“BİR GRUP ELİT’İN ELİNE GEÇSE İNSANIMIZ SADECE BAKACAK İDİ”

Yıkılan eski Belediye binasının yerine yapılan ve BELTUR tarafından işletmesi yapılan Büyükşehir Belediyesi Çay Bahçesinin ihaleye neden vermediğini ve halende sorulduğunu Urfadasın Gündem Özele açıklayan Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül: “Bu yerin ihalesini ihaleye ver diyenler vardı ve halen söyleyenler çıkar ihaleye ver. Neden? Burada bir rant var ya. Ben ne dedim? Burasını Şanlıurfa Belediyesi işletecek. Burada çaylar 2,5 TL fiyatı, Başkanım bu çay çok ucuz herkes gelir. Evet herkes gelsin diye yapıyorum, bu faydayı halkımız görsün diye yapıyorum. Yoksa orası “ELİT” bir grubun eline geçecek, efendim bizim insanımız yakından bakıp geçecek olur mu böyle bir şey. BELTUR’’a devri yapıldı, şu an da BELTUR işletiyor. Oradaki insanımız çok memnun ve imkanı olmayan imkanı kısıt olan insanlar orada bana bir tek şey söylüyorlar “Başkanım keşke biraz daha büyük bir alan olsaydı burası biraz küçük yer bulmakta zorlanıyoruz” diyor. Düşünün, çok büyük bir alan buna rağmen insanlar orada yer bulmak için erkenden gelmek zorunda kalıyorlar” diyerek İhaleyi ELİT kişilere vermediğini açıkladı.