Emlak Sektörü Koronavirüs, Demir ve Çimentodan Dolayı Can Çekişiyor

Çin’in Wuhan Kenti’nde ortaya çıkan ve tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs salgınından dolayı emlak sektörü can çekişiyor.

22-05-2020 11:49

Koronavirüs ve girdi maliyetlerinden dolayı Şanlıurfa’da emlak sektörü durmuş durumda. Yatırımcılar bulanık havadan dolayı bütün çalışmalarını durdururken demir, çimentodaki yüksek fiyatlarda piyasanın olumsuz etkilenmesine neden oluyor.

MÜTAAHİTLER KAÇTI
Emlak Danışmanı İbrahim Halil Baykuş, Urfadasin.com’a yaptığı açıklamada,”Koronavirüs sürecinden beri emlak piyasası çok kötü durumda. Koronavirüs süreci öncesi girdi maliyetlerinden dolayı emlak sektörü yine iyi durumda değildi. Demir ve çimonto fiyatlarından dolayı inşaat sektörü durduruldu. Mütaahitler kaçmak zorunda kaldı. Şu aşamada sektörden bir beklentimiz yok.

EVLER ÇOK UCUZ ŞU AŞAMADA
Kredi noktasında ise sıfır daireler için uygun durumda bulunuyor. Faizler 0,79 idi. Yatırım yapmak isteyen vatandaşlara da tavsiyemiz evler çok ucuz durumda şu aşamada yeni daireler yapılmadığı için. Yatırım için bir paraları bulunuyorsa emlak sektörüne yatırsınlar, kazançlı çıkarlar. Koronavirüs sürecinde devletimizin sağladığı desteklerden dolayı teşekkür ediyoruz. Hep birlikte bu süreci atlatacağız.”

Zeki Altundağ              

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan
Şanlıurfa Haberleri, Güncel Haber sitesi, Urfadasın sorumlu değildir.