07-Aralık-2021 - Salı

Emre Yücelen, Halil Altıngöz’ü Öve Öve Bitiremedi

Şanlıurfa müziği için çok büyük bir yere sahip olan sesi,yorumu kadar  mütevazı kişiliği ile de bilinen Halil Altıngöz’ü, sosyal medya özellikle Youtube video kanalında yaptığı ses analizleri ile dikkat çeken Emre Yücelen öve öve bitiremedi..

23-11-2021 09:25

Türkiye’de milyonları aşan,  yurt dışında da farklı ülkelerden yüz binlerce takipçisi bulunan ve videolarına 43 dilde altyazı koyan Emre Yücelen, Halil Altıngöz’ün müzikte olağan üstün bir sese sahip olduğunu söyledi.

İzmir 9 Eylül Üniversitesi Opera – Şan bölümünü ve İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuarı Ses Eğitimi Bölümü mezunu olan Emre Yücelen, Halil Altıngöz’ün gazellerinin bir ders gibi olduğunu ifade etti. Emre Yücelen, “Halil hocayı ben ilk kez dinliyorum. Bu benim için kayıptır. Genel izleyiciler için de kayıptır. Halil hocaya ulaşıp Urfa’da bir sohbet isterim. Ona ulaşıp bir program yapacağım.” dedi.

Halil Altıngöz de kendisi için övgü dolu sözler bahseden Emre Yücelen için “Emre Yücelen beyefendi büyük birikiminizle o kadar güzel tespitler yapmışsınız, o kadar güzel şeyler söylemişsiniz ki duygu yüklü bir gurur hissi sardı içimi…Sizin gibi donanımlı bir müzik adamından bunları duymak çok kıymetli gerçekten…çok teşekkür ederim sağ olun var olun.”ifadelerini kullandı.

İşte O Youtube Programın Videosu

Urfadasın Haber              

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan
Şanlıurfa Haberleri, Güncel Haber sitesi, Urfadasın sorumlu değildir.