En Güzel Günleri Çocuk Müzesinde Geçti

Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli Dünya Çocuk Günü olması münasebetiyle çocukları Oyun ve Oyuncak Müzesinde ağırladı. Başkan Baydilli çocukların daha mutlu ve güler yüzlü olması için her zaman çalışacaklarını söyledi.

02-10-2018 13:35

Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli Dünya Çocuk Günü münasebetiyle çocuklar için ilçede faaliyete giren Şanlıurfa Oyun ve Oyuncak Müzesinde çocuklarla bir araya geldi. Çocuklara müzeyi tanıtan Başkan Baydilli çocukların Dünya Çocuklar Gününü kutladı. Çocuklarla bir süre sohbet eden Başkan Baydilli çocuklara trafik eğitim seti ve uçurtma hediye etti.
 
Çocuklar müzedeki oyuncaklara ve bahçedeki çizgi kahraman maketlerini ilgiyle incelerken, oyun alanında doyasıya eğlendiler.
 
Çocuklarla her fırsatta bir araya gelmeye çalıştıklarını ve bu özel günde de çocukları oyuncak müzesinde misafir ettiklerini dile getiren Başkan Baydilli, çocukların mutluluğu ve güler yüzlü olması için her zaman çalışacaklarını kaydetti.
 
Başkan Baydilli şunları söyledi:
“Dünya Çocuk Günü’nde çocuklarımızı onlar için açtığımız oyun ve oyuncak müzemizde misafir ettik. Bu önemli günde öncelikle dikkat kesilmesi gereken önemli hususlar var. Bunlar; çocuk istismarı, çocuk işçiler ve çocuk göçmenler. Özellikle ülkemizde 3 milyon Suriyeli göçmen var ve bunların 500 binden fazlası Şanlıurfa’da yaşıyor. Göçmen olarak en masum olan ve en fazla sıkıntı çekenler şüphesiz ki çocuklardır. Bu göçmen çocukların çektiği sıkıntıları bilerek Ensar olarak daha dikkatli ve ilgili olmamız gerekiyor.
 
Dünya Çocuk Gününde özellikle bu göçmen çocukları unutmamamız gerektiğini, ensarlığımızın gereğini yapmamız gerektiğini vurgulamak istiyorum. Bu vesileyle dünyadaki tüm çocukların gününü kutluyorum. Burada oyuncak müzemizi ziyarete gelen çocuklarımıza, öğretmenlerine ve velilerine çok teşekkür ediyorum. İnşallah tüm dünyada çocukların mutlu ve güler yüzlü olması için çaba sarf edilir.”
 
Ziyaretin ardından çocuklar ve velileri misafirperverliklerinden dolayı Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli’ye teşekkür etti.  

İbrahim COŞKUNER              

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan
Şanlıurfa Haberleri, Güncel Haber sitesi, Urfadasın sorumlu değildir.