Cumhurbaşkanı Erdoğan, küçük büyük demeden yeni destekleri bir bir açıklıyor. Seçim hazırlığı başlamış durumda, birçok destek açıklanacak gibi duruyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan, çalışanlarına destek olan işverenlere destek müjdesi verdi. Erdoğan: "İşverenlerin çalışanlara desteklerinin bin TL'lik kısmını gelir vergisinden, sigorta priminden düşeceğiz."dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Ticaret Odası 140. Yıl Özel Ödülleri'nde yaptığı konuşmada, çalışanlarına destek olan işverenlere destek müjdesi verdi.

Çin’den Fırat Nehri’ne Göç Eden Sazan Balıkları Kurtarılacak Çin’den Fırat Nehri’ne Göç Eden Sazan Balıkları Kurtarılacak

Erdoğan, "İşverenlerin çalışanlara elektrik, doğalgaz ve ısınma desteklerinin 1000 liralık kısmını gelir vergisinden, sigorta prim kesintisinden muaf tutuyoruz." dedi.

Enflasyonun şubat ayında makul düzeylere ineceğini söyleyen Erdoğan, "Enflasyonu tek haneye indirmekte kararlıyız" dedi. Yatırımcılara seslenen Erdoğan, "Düşük faizle sizleri yatırıma davet ediyorum. Düşük faizle aldığınız krediyle yapacağınız yatırımlar istihdam sağlayacaktır. Üretim sağlayacaktır. İhracatı artıracaktır ve cari fazlayı da lehimize döndürecektir" ifadelerini kullandı.