Şanlıurfa’da son zamanlarda yaşanan enerji kesintileri nedeniyle mağdur olduklarını dile getiren Esnaflar, kalıcı çözüm bekliyor.

Şanlıurfa'da Esnaflar, havaların sıcak olduğunu, Elektrik gittiği zaman nasıl serinleyeceklerini bilemediklerini ve gelen müşterilerinde rahatsız ettiğini söyleyerek yetkililere çağrıda bulunup çözüm istedi.

Esnaf: Mustafa Çetin: “Biz Urfa halkı olarak 17 il ve ilçeye elektrik veriyoruz maalesef bizim elektriğimiz sürekli kesiliyor nasıl ki Urfa fıstığı Antep’e verdiysek çiğ köfteyi Adıyaman’a verdiysek elektriği de millete vermeye devam ediyoruz biz her zaman vermeye layık bir memleketiz tabii ki mağdur ediyor elektrik olmadığı için içerisi karanlık görünüyor elektrik gittiği zaman içeride boğuluyoruz iş yapamıyoruz” dedi.

JASAT, Cinayet Zanlısını Hilvan'da Sahte Kimlikle Yakaladı JASAT, Cinayet Zanlısını Hilvan'da Sahte Kimlikle Yakaladı

Esnaf: Abdulbaki Çatın: “Zaten şu anda DEDAŞ’ın insanları mağdur ettiği kadar başka kimse etmiyor. Çünkü havalar o kadar sıcak ki Urfa’da biz 50 -60 derece sıcaklar arasında gidiyoruz ve ister istemez insanlar klima vantilatör ile kendilerini serinletmek için kullandıkları malzemeler elektriğe bağlı. Elektrik ağır olduğu zaman ana panelin zayıflığından dolayı o panellerde patlama oluyor tabiî ki de oluyoruz kaçak elektrik kullananların elektrikleri bedava onların kullandıklarını bizden kesiyorlar” diye konuştu.

Esnaf: Şevket Geyik: Urfa’da Güneydoğu bölgesinde DEDAŞ’a Allah razı olsun diyen biri yoktur. Herkes beddua ediyor, herkes mağdur. Çiftçisi mağdur, esnafı mağdur, Urfa’ya gelen yabancı mağdur, müşterilere mahcup oluyoruz, bir şey diyemiyoruz. DEDAŞ’tan herkes şikayetçi. Allah DEDAŞ’ı ıslah etsin, Devletin buna bir el atması lazım. DEDAŞ’ın başındakiler her kimse onlar iyi niyetli değiller. DEDAŞ’ı yöneten insanlar iyi niyetli değil” diyerek sitem etti.

Esnaf: Ali İsteğün: “Elektrik kesintisi tabi bizi mağdur ediyor hem de faturalarımız yüksek geliyor. Önce elektrik faturalarımız 500 gelirken şu an 3 Bin TL geliyor. Durmadan elektrik kesintisi oluyor bu durumdan hiçbir esnaf memnun değil” diyerek çözüm istedi.