Termometreler 50 derece sıcaklığı gösterirken Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı Hobi Bahçeli Evler, 65 yaş üstü vatandaşlara ilaç gibi geliyor.

Eyyam-ı bahur sıcaklarının yaşandığı Şanlıurfa’da emeklisinden, çalışanına, şehit yakınlarından engelli bireylere kadar kapılarını açan Hobi Bahçeli Evleri, geceleri bir başka serin oluyor.

Ağırlıklı olarak tatil günlerinde bahçelerine giden vatandaşlar bir tarafından yorgunluk atıyor bir taraftan da bahçesinde sebzelerini topluyor.
Dün akşamüstü Hobi Bahçeli Evlerde kalanları ziyaret eden Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül “Bu akşam Hobi Bahçelerimizi ziyaret ettim. Hemşehrilerimizin yüzündeki tebessüm her şeyi özetliyor.

Mazhar Bağlı, Bir Yıl Sonra Sessizliğini Bozdu Ve Lanetledi Mazhar Bağlı, Bir Yıl Sonra Sessizliğini Bozdu Ve Lanetledi

Başımızın tacı büyüklerimiz, şehitlerimizin bize emanetleri ve engelsiz hemşehrilerimiz için hazırladığımız hobi bahçelerimizde yüzler gülüyor. Mevlana'nın dediği gibi; toprak olmak, renk renk çiçekler vermek gerek. Yüzünüzde bir tebessüm olabildiysek ne mutlu bize. Şehrin sıcağından sonra burada ikram edilen kahvenin lezzeti hala damağımda. Ellerinize sağlık. Misafirperverliğiniz için teşekkür ediyorum."dedi.