19-Ocak-2022 - Çarşamba

Eyyübiye'de Ölen Kardeşlerin Aşiretinden Açıklama

Perşembe günü akşam saatlerinde Suriyeli ve Urfalı iki aile arasında çıkan kavgada ölen 2 kardeşin mensubu olduğu Bini İcil Aşiretinin ileri gelenleri yaptıkları açıklamada yapılan provokatif eylemlerin aşiretleri ile ilgisi olmadığını söyledi. Aşiret mensupl..

29-09-2018 15:57

Perşembe günü akşam saatlerinde Suriyeli ve Urfalı iki aile arasında çıkan kavgada ölen 2 kardeşin mensubu olduğu Bini İcil Aşiretinin ileri gelenleri yaptıkları açıklamada yapılan provokatif eylemlerin aşiretleri ile ilgisi olmadığını söyledi.
Aşiret mensupları yaptığı açıklamada, "her zaman devletimizin yanında olduk ve olmaya da devam edeceğiz" dedi.

İşte o açıklama:

“Eyyübiye ilçemiz Osmanlı Mahallesinde 27.09.2018 tarihinde aşiretimize mensup akrabalarımızın Suriyelilerle çıkan tartışmadan doğan sebepten dolayı, 2 akrabamız rahmetli olmuş, 2 akrabamızda yaralanmıştır.
Yaşanan hadise dolayısı ile, ilimizde baş gösteren provokatör eylemler dolayısı ile hemşerilerimizi sükûnete davet ediyoruz. Yaşanan olayla ilgili 5’i erkek 3’ü kadın olmak üzere toplam 8 kişi emniyet güçlerimiz tarafından gözaltına alınmış olup, konu ile ilgili olarak olay ve sonrası için valiliğimiz ve Emniyet Müdürlüğümüz gerekli çalışmaları yürütmektedir.

Gerekli tüm işlemlerin devletimiz tarafından yapılacak olan inancımız tamdır.  Yaşanan olayla ilgili şehrimizde baş gösteren provokatör eylemler dolayısıyla hemşerilerimizi sükûnete davet ediyoruz.  Aşiret olarak geçmişten günümüze kadar devletimizin yanında yer aldık ve almaya devam edeceğiz. Yaşanacak bu konu ile ilgili tüm provakatif eylemlerin aşiretimizle İlgisinin olmayacağını, kamuoyuna saygıyla duyururuz.”
 

İbrahim COŞKUNER              

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan
Şanlıurfa Haberleri, Güncel Haber sitesi, Urfadasın sorumlu değildir.