Eyyup Şeyhanlı Başhekimliği Kabul Etmedi, Hastane Başhekimsiz Kaldı

12-07-2021 22:15

Şanlıurfa Sağlık İl Müdürlüğüne atanan Prof. Dr. Mehmet Gülüm’ün göreve başlamasıyla sağlık camiası içerisinde bir direnç oluşmaya başladığı iddia edildi. Mehmet Gülüm göreve başladıktan 2 hafta sonra Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Dr. Abdurrahman Açıkgöz’ün istifa etmesi diğer hastanelere de sirayet etti.

Açıkgöz’ün yerine Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Dr. Ahmet Kaya atanarak boşluk dolduruldu. Ahmet Kayadan boşalan Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimliğine ise geçmiş yıllarda Kadın Doğum Hastanesi Başhekimliği tecrübesi bulunan Uzm. Dr. Eyyup Sabri Şeyhanlı atandı. İddiaya göre Dr. Şeyhanlı bu görevi kabul etmeyerek Daire Başkanlığı görevini istedi.

Uzm.Dr. Eyyup Sabri Şeyhanlı Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimliğini kabul etmeyince, söz konusu hastane başhekimsiz kaldı.

Urfadasın Haber              

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan
Şanlıurfa Haberleri, Güncel Haber sitesi, Urfadasın sorumlu değildir.
gülüm etme
Mehmet Gülüm hoca iyidir, ama siyasetin nazına oynarsa gidişi yakındır. Açıkgöz temiz çocuktu, çalışkandı.Liyakate önem ver sayın hocam