Şanlıurfalı türkücü İbrahim Tatlıses, hemşehresi ve siyasetin fenomen ismi Fakıbaba’nın AK Parti’den istifa etmesini eleştirmesine cevap geldi.

Ak Parti ve Milletvekilliğinden istifa ederek İYİ Parti'ye geçen Ahmet Eşref Fakıbaba, dün gece katıldığı Halk TV canlı yayınında Tatlıses’in kendisini eleştirmesiyle ilgili soruya da cevap verdi.

Güven: “Kadına Şiddet, İnsanlığa İhanettir” Güven: “Kadına Şiddet, İnsanlığa İhanettir”

Fakıbaba, Tatlıses’in Türkiye’nin önemli bir sanatçısı olduğunu hatta Türkiye çevresindeki ülkelerden de çok sevildiğini hatırlattıktan sonra “ Tatlıses sanatıyla gurur duyduğum bir kişidir. Gerçekten mükemmel bir sanatçıdır.

Sadece Urfa’da yada Türkiye’de değil civar ülkelerde de ses sanatıyla saygın olan bir kişiliktir. Ama Tatlıses, benimle ilgili eleştirisini yaparken keşke başkalarının dolduruşuna gelmeseydi.

Ama biliyorum kimlerin dolduruşuna geldiğini de. Ama ne olursa olsun Tatlıses, bizim gurur duyduğumuz bir hemşerimizdir. Sadece bizim gurur duyduğumuz değil. Urfa’nın değil. Türkiye’nin ve çevre ülkelerinin de ses sanatına ilgi duyduğu bir sanatçıdır.” ifadelerini kullandı