TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı ve AKP Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın'ın kuzeni Serkan Aydın’ın, Şanlıurfa Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu'na koordinatör olarak atanması tepki çekmeye devam ediyor.

İbrahim Özkan: Viranşehir, Moğol İstilasından Sonraki En Yıkık Halini Yaşıyor İbrahim Özkan: Viranşehir, Moğol İstilasından Sonraki En Yıkık Halini Yaşıyor

Özellikle muhalif partilerin yetkilileri paylaşımlarında Sadık Yetim’in görevi sırasında Şanlıurfa’da tarımın gelişmesine yönelik birçok projenin hayata geçirilmesini sağlayarak, atamanın gözden geçirilmesini istedi. TKDK Şanlıurfa İl Koordinatörlük görevine atanan Serkan Aydın’ın danışmanlık şirketinin bulunduğu ve eşinin de aynı kurumda uzman olarak görev yaptığı belirtildi.

FAKIBABA: LİYAKATLİ BÜROKRATLAR ÜZÜLMESİN AZ KALDI ONLARA ÇOK GÖREV DÜŞECEK

Şanlıurfalı başarılı bürokrat Dr. Sadık Yetim’in görevden alınıp yerine Adıyamanlı Serkan Aydın’ın atanmasına kentteki siyasi parti ve STK temsilcilerinin sessiz kalırken  İYİ Parti Genel Başkan Başdanışmanı Ahmet Eşref Fakıbaba tepki gösterdi. Fakıbaba,  Urfa'lı bürokrat Dr. Sadık Yetim’e  destek çıktı ve görevden  alınmasına sosyal medya hesabından şu tepkiyi gösterdi;

TKDK Şanlıurfa İl Koordinatörü Dr.Sadık YETİM ve Ankara İl Koordinatörü Güzin OYMAN'ın görevden alınması ile; başarı, ehliyet ve hakkaniyet bir kere daha ayaklar altına alınmıştır. Liyakatli bürokratlarımız ve hemşehrilerim üzülmesin az kaldı onlara çok görev düşecektir...”