Ak Parti Şanlıurfa Milletvekili Fakıbaba, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayınladı.

Fakıbaba mesajında Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919'da Samsun'a çıkışıyla başlayan bağımsızlık mücadelesini hatırlattı.

Tüysüz:" Tedbir Alınmazsa Suç Duyurusu Yapılacaktır" Tüysüz:" Tedbir Alınmazsa Suç Duyurusu Yapılacaktır"

İstiklal mücadelesinin başlangıcını simgeleyen 19 Mayıs’ın aynı zamanda Gençlik ve Spor Bayramı olarak ilan edilmesinin gençlere duyulan güvenin ve onlara düşen büyük sorumluluğun da en büyük göstergesi olduğunun altını çizen Ak Parti Şanlıurfa Milletvekili Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba mesajında şu ifadelere yer verdi; “

Gençlerimizin, idealist, kararlı, vatansever, ahlaklı, sorgulayan, araştıran, öz güvenli fertler olarak yetişmesi en büyük arzumuzdur. Onlara ülkeyi güvenle teslim edeceğimiz donanımla yetiştirmek de bizlerin en büyük görevidir.
Gençler de, kendilerine duyulan bu güvene layık olacak şekilde ülkemiz için özveriyle çalışmaya ve ülkemizi daha parlak yarınlara taşımaya hazır olmalıdır.

Bağımsızlığımızı korumak, ülkemizi daha da yüceltmek ve muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkarmak için hep beraber daha çok çalışacağız.

Gençlerimizi seviyor, onlara güveniyoruz. Onlar, Lider Ülke Türkiye’nin müreffeh yarınları için umudu, en büyük gücüdür.
Bu düşüncelerle 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutluyor, tüm gençlerimizi gönülden selamlıyorum.”