Faruk Pınarbaşı'ndan Olayla İlgili Açıklama Geldi!

Şanlıurfa’nın Birecik ilçesi Belediye Başkanı Av. M. Faruk Pınarbaşı, bazı yayın kuruluşlarında yer alan haberlere ilişkin yaptığı yazılı açıklamada, olayın tamamen komplo olduğunu, bunu da belgeleriyle çok yakında açıklayacağını belirtti...

04-10-2018 11:25

Başkan Av. Pınarbaşı, AK Parti Birecik İlçe Başkanı Mehmet Özbakan’a merhum milletvekili Abdülkadir Yüksel için okutulan mevlide katıldığı gerekçesiyle silah çektiği yönündeki haberlerin tamamen yalan olduğunu belirterek, “Hakkın rahmetine kavuşmuş bir insanla hesabımız olmaz. İlçe başkanı ile aramızda geçen tartışmanın merhum milletvekilimizle alakası yoktur.  Sesin olmadığı bir görüntüde nelerin konuşulduğuna nasıl kanaat getirip bu yalan habere yer verdiler? Bu tür yalan haberleri basına veren ve bunun doğruluğunu sorgulamadan kullananlar, kanunlar önünde hesap verecektir. Çünkü ben bir kanun adamıyım, kanunlar önünde hakkımı ararım” dedi.
 
İlçe Başkanı ile aralarında geçen tartışmanın partiye emek veren insanlara yapılan haksızlığa karşı çıkmasından kaynaklandığını ifade eden Başkan Pınarbaşı, şunları kaydetti:
“Hayatım boyunca doğruları söylemekten hiç çekinmedim. Söz konusu tartışma; ilçe başkanın,  gençlik kolları başkanını istifaya zorlamasının ne kadar yanlış olduğunu anlatmamdan kaynaklandı. Daha önce de kadın kollarından 4- 5 kardeşimizi istifa ettiren ilçe başkanına;  partimize emek veren insanları bu tür muamelelerle karşı karşıya bırakmaması gerektiğini söyledim. Bu partiye hizmet eden bir belediye başkanı olarak yanlışları söylemek benim hakkım  ve görevimdir. Hiç kimse bu partiyi kişisel meselelerine alet edemez.”
 
Başkan Pınarbaşı, aynı oyunun geçtiğimiz yıl da oynandığını ancak, bunu belgeleriyle çürüttüklerini dile getirerek, sözlerine şöyle devam etti;
“Beni merhum milletvekili Abdülkadir Yüksel’in cenazesine ve taziyesine katılmamakla suçladılar. Oysa, gecenin saat 02.00’sinde ilimizin valisini karşıladığımı, cenazenin toprağa verileceği yerde valimizle inceleme yapıp hazırlık yaptığımı, ertesi gün cenazeye katıldığımı ve birkaç kez de taziye yerine gittiğimi belgeleriyle kanıtladım.”
 
Başkan Pınarbaşı, “Vay sen misin mevlide giden” başlığı ile basında yer alan olayı belgeleriyle açıklayıp, takdiri kamuoyuna bırakacağını sözlerine ekledi.

İbrahim COŞKUNER              

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan
Şanlıurfa Haberleri, Güncel Haber sitesi, Urfadasın sorumlu değildir.
RIFAT ASLAN
FARUK BAŞKANINDA DEDİĞİ GİBİ KENDİSİNE KARŞI HERZAMAN BU TÜR KOMPLOLAR YAPILMIŞTIR.BİZ KENDİSİNİN NE KADAR MÜTEVAZİ BİR İNSAN OLDUĞUNU BİLİYORUZ.KENDİSİ HER ZAMAN VATANI VE HALKI İÇİN ÇALIŞMIŞTIR.BUNA TÜM BİRECİK HALKI OLARAK ŞAHİTİZ.DAİMA KENDİSİYLE BERABERİZ.