Şanlıurfa’da Furkan Vakfı üyeleri, Alpaslan Kuytul'un ve 8 Furkan gönüllüsünün serbest bırakılması için Rabia Meydanı’nda basın açıklaması yaptı.

Alparslan Kuytul ve 8 Furkan Hareketi Mensubunun tutuklanmalarını kınamak ve bu tutukluluğa dikkat çekmek adına yapılan basın açıklamasında “Alparslan Kuytul Hocaefendi, haksız tutukluluk yetmezmiş gibi bir de Ağrı Patnos L Tipi Ceza İnfaz Kurumuna sürgün edilmiştir. Furkan Hareketi Mensupları olarak Alparslan Kuytul Hocaefendi hakkında verilen bu hukuksuz kararı ve sürgünü şiddetle kınıyoruz. “denildi.

Kandilli Açıkladı Bozova'da Deprem Kandilli Açıkladı Bozova'da Deprem

“Provokasyona gelmeyeceklerini itidallerinden ve İslam’ın kendilerine kazandırdığı ahlaki ölçülerden taviz vermeyeceklerini aktaran Furkan Vakfı Mensupları, “Muhalif olan her sese büyük bir damga vurarak susturacağını zannedenler, boş bir çaba içerisinde olduklarını bilmelidirler! “Yerimiz zindan dahi olsa adaletli yaşamanın şerefine talibiz. Korkakça rahat yaşayacağıma şereflice zindanda yaşamayı tercih ederim” diyen Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin talebeleri olarak şerefli ve haklı mücadelemizden asla taviz vermeyeceğimizi buradan tekrar yineliyor, yapılan yalan haberleri de şiddetle kınıyoruz. ” ifadeleri kullanıldı.