24-Ocak-2022 - Pazartesi

GAP İdaresi Destekledi Bu Proje Gerçekleşti

04-01-2022 17:28

Şanlıurfa’da, Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezimiz (HARÜSEM) öncülüğünde GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı destekleriyle hayata geçirilen "Eğitimcilerin Tekno-Pedagojik Becerilerini Arttırma" konulu proje çalışmaları güçlü bir şekilde devam ediyor.
Bilişim Kampüsü kapsamında HARÜSEM, Eğitim Fakültemiz ve İbn-i Haldun Üniversitesi öğretim elemanlarının öncülüğünde sunulan eğitimler, GAP bölgesindeki okullardan ve öğretim elemanlarından daha ilk yılında büyük beğeni aldı.
Proje kapsamında kurulan platformunda birçok eğitim modülü bulunuyor; bir yıl içinde farklı illerden binlerce eğitimcinin kursları tamamlaması bekleniyor.
Modülü tamamlayan eğitimciler, her bölüm sonrası testten başarılı olmaları durumunda eğitici eğitimi katılım belgesine sahip olabiliyor.
Bilişim Kampüsü platformu katılımcıların kendi hızlarına göre öğrenmelerine imkân sağlamakta ve ilgili içerikler artarak her geçen gün platform genişletiliyor. HARÜSEM Müdürü Doç. Dr. Ahmet Göçen’in koordinatör olduğu projede Eğitim Fakültesi öğretim üyeleri başta olmak üzere birçok üniversiteden alan uzmanlarının desteği alındı.
Bilişim Kampüsü projesinin güncel eğitim konularını içeren bir platform olduğunu belirten Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sabri Çelik; “Özellikle eğitici eğitimi modülü sonrası farklı uzmanlık alanlarında çalışan akademisyenlerin öğretim becerilerinde ciddi bir gelişim olacağına inanıyorum, programın oluşturulmasında görev alan Eğitim Fakültemiz öğretim elemanlarına ve HARÜSEM çalışanlarımıza teşekkür ediyorum” diye konuştu.
 

Urfadasın Haber              

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan
Şanlıurfa Haberleri, Güncel Haber sitesi, Urfadasın sorumlu değildir.