22-Ekim-2020 - Perşembe

Geleceğin Ünlü Basketbolcuları Artık Urfa’da Yetiştirilecek

Şanlıurfa V.I.P Basletbol Okulu Kurucusu ve Antrenörü Tarık Buğra Dener, hedefinde Şanlıurfa’da küçük yaştaki çocukları spora karşı bağlı tutmak ve basketbolu sevdirmek olduğunu söyledi.

15-10-2020 12:05

Dener, şunları kaydetti:”Urfa’da 4 yaşından itibaren çocuklar yeteneklerini keşfetmelidir . Spor her zaman insanı disiplini, ahlaklı, sorumluluk sahibi ve çevik hale getirir. Çocuklar gençlik ve ergenlik dönemlerinde yanlış arkadaşlıklar sonucu yanlış yollara bulaşmaktadır. Spor insanı sigaradan ve diğer tüm kötü alışkanlıklardan uzak tutar. Benimde en büyük hedefim budur. Çocuk yaştan ergenlik çağına kadar Urfa’daki bu nadide nesili el üstünde tutmaktır ve sahip çıkmaktır. Urfa’da spora verilen değer çok az ve bunu göz önünde bulundurarak Urfa’daki bu çocukları basketbola çekmek, spora karşı ilgi ve sevgi beslemelerini sağlamaktır. 

HEDEF BÜYÜK !
Yetiştirdiğim basketbolcu yetenek sahibi çocukları alt yapıya yollamak ve başarı basketbol takımlarında görmek en içten isteğim. Benimde ailem bu konuda bana hep destek olmustur. Küçük yasta hem okul eğitimime hem de spora olan sevgimi hiç eksiltmemişlerdir. İlk başta aileme sonrada bana destek olan hocalarıma ve dostlarıma çok teşekkür ediyorum. Hiç bir devlet büyüğümüz bize destek olmamışken Tek destekçim ailem ve dostlarim, hocalarım oldu. Onlardan aldiğim destekler ile inşallah bu çocuklarımızın en iyi yerlerde olmasını temenni ediyorum ve bunun için elimden ne geliyorsa yapmaya hazırım. Antreman yerimiz Ayşegül Kaman Anadolu Lisesi Kapalı Spor Salonu: Günler ise Cumartesi Pazar, Saat 16.00 ile 17.30 arasi”

Zeki Altundağ              

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan
Şanlıurfa Haberleri, Güncel Haber sitesi, Urfadasın sorumlu değildir.