Yazılı soru önergesinde, PTT şubelerinde yaşanan sıkıntıları 10 soruyla ileten CHP’li Aydınlık, “bu konuda çok fazla şikâyet alıyorum, personel sayısının yetersiz kaldığına da bizzat şahit oldum” demişti. 

CHP İl Başkanı Karadağ Yeni Görev Dağılım Listesini Açıkladı CHP İl Başkanı Karadağ Yeni Görev Dağılım Listesini Açıkladı

CHP Şanlıurfa Milletvekili Aziz Aydınlık’ın yazılı soru önergesine Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu cevap verdi. Gelen cevabı değerlendiren Vekil Aydınlık, “Şanlıurfa’nın önemli sorunlarından biri olan PTT kuyrukları için 10 soru sormuştum, çözüm istemişim; 41 sözcükle anlamsız bir cevap verilmiş, 41 kere yazıklar olsun” diyerek tepki gösterdi.
Gelen cevabı Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu’nda söz alarak eleştiren Aziz Aydınlık, konuşmasında şu ifadelere yer verdi:
“14 Ağustos 2022 tarihinde Ulaştırma Bakanına 10 soruda Urfalıya eziyet olan PTT kuyruklarını sormuştum. Sayın Bakan sorularımın sadece ikisine yanıt vermiş. Verdiği yanıtta sadece 41 kelime kullanmış. Anlamsız bir cevap vermiş. 
Soruyorum başkanlık sistemini savunurken dile getirdiğiniz ‘Güçlü Meclis’ nerede? 
Milletin vekilinin soru önergesine 41 sözcükle mi yanıt verilir? 
10 sorunun sadece ikisine mi yanıt verilir? 
Şanlıurfa’nın PTT kuyruklarına 41 sözcükle mi çözüm olunur? 
Böyle sisteme 41 kere yazıklar olsun!”