08-Mart-2021 - Pazartesi

Göbeklitepe’ye Ün Kazandıran Arkeologun Eşi, Monolit İçin Ne Dedi

Göbeklitepe’ye ün kazandıran merhum Alman arkeolog Klaus Schmidt’in eşi Çiğdem Köksal Schmidt, “Uzay düşlerinin reklamında bile Göbekli Tepe kullanıldı” dedi.

10-02-2021 15:05

Türkiye’nin ve dünyanın son dönemdeki en önemli arkeolojik keşiflerinden Urfa’daki Göbeklitepe kazılarını yürüten ve 2014 yılında hayatını kaybeden Prof. Dr. Klaus Schmidt’in çalışma arkadaşı ve eşi Çiğdem Köksal-Schmidt de  Göbeklitepe yakınlarına yerleştirilen Monolit ile ilgili konuştu.

“HERŞEY SAÇMA BİR İSREF”

Şuan Berlin’de yaşayan Çiğdem Köksal Schmidt  yaptığı açıklamada “Uzay düşlerinin reklamında bile Göbekli Tepe kullanıldı. Peki tamam ama neden jandarma, müze, kültür müdürlüğü hep beraber bir şeyden haberi yokmuş gibi davrandı, niye askerler orada nöbet tuttu, uzmanlar inceliyor denildi, insanlar oraya gönderildi, kim bilir kaç resmî araç gitti geldi, güvenlik kamerası inceleyeceğiz, kayıtlara bakacağız diye kaç kişi meşgul edildi? Müzeden bir uzman araziye çıktığında bile extra ücret yazılıyor bildiğim kadarı ile. Her şey saçma bir israf.” İfadelerini kullandı.

Urfadasın Haber              

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan
Şanlıurfa Haberleri, Güncel Haber sitesi, Urfadasın sorumlu değildir.