24-Ocak-2022 - Pazartesi

Gönüllü Kuruluşlar Aşevi’nin Ayakkabı, Mont Ve Kuru Gıdaya İhtiyacı Var

Şanlıurfa Gönüllü Kuruluşlar Aşevi yöneticilerinden Mehmet Emin Demirkol  son zamanlarda Aşevi depolarındaki gıda eksikliğinin yaşandığını söyledi.

07-12-2021 13:27

Şu sıralar kışlık ayakkabı, mont ve kuru gıdaya ihtiyaçlarının olduğunu belirten Şanlıurfa Gönüllü Kuruluşlar Aşevi yöneticilerinden Mehmet Emin Demirkol  “ İnşallah hayır sahiplerinden bunları temin ettiğimizde sıkıntılarımız giderilecektir.”dedi.

1000 aileye yemek yardımı yaptıklarını belirten Mehmet Emin Demirkol yardımseverlerden ihtiyaç sahipleri için yardım istedi.

Urfadasın Haber Sitesine konuşan Şanlıurfa Gönüllü Kuruluşlar Aşevi yöneticilerinden Mehmet Emin Demirkol: ”Bugün’den itibaren iki bin çift ayakkabı buraya kayıtlı olan aileye dağıtılacak. Depolarımızda gıdalarımız azalmakta.  Allahtan umudumuzu kesmiyoruz.  İnşallah bu pamuk öşürleriyle yardımseverler yardımcı olur. İhtiyacımız olan malzeme kışlık ayakkabı mont ve kuru gıda’ya ihtiyacımız var. İnşallah hayır sahiplerinden bunları temin ettiğimizde sıkıntılarımız giderilecektir. Bizim işimiz sıcak yemek vermek tüm vakıflar elini taşın altına sokuyor. Yardım yapmaya çalışıyor. Bizim de amacımız 1993 den bu yana hep aynı yardım etmek ihtiyaç sahiplerine inşallah yardım sever halkımız yine bizi mahcup etmez. Çünkü bizim ağırlımız genellikle ramazan ayında inşallah ramazana kalmadan da depolarımızı doldururuz. 
Büyükşehir Belediyesi sağ olsun imdadımıza yetişiyor. 600 bin ekmek yardımı yapıyor bize. Kuru gıdaya sıkıştığımızda imdadımıza Zeynel Bey yetişiyor.  Biz burada Haliliye bölgesine 250 eve  Eyyübiye bölgesine de 750 eve  yemek veriyoruz. Yabancı uyruklara veremiyoruz sadece Türkiye vatandaşı olan herkese yemek veriyoruz.” ifadelerini kullandı