Şanlıurfa, Harran Üniversitesi Hastanesi Başhekimliği görevinden ayrılan Doç.Dr.Ahmet Güzelçiçek, çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Başhekimi Doç. Dr. Ahmet Güzelçiçek’in görev süresinin dolmasıyla yerine geçtiğimiz gün İç Hastalıkları Öğretim Görevlisi Doç. Dr. İdris Kırhan atandı.

Şanlıurfa'da İki Bölge Sit Alanı İlan Edildi Şanlıurfa'da İki Bölge Sit Alanı İlan Edildi

söz konusu ayrılığın ardından  Doç.Dr.Ahmet Güzelçiçek,  görevi süresince kendisine inanan, güvenen, dua eden, destek olan ve iyi  bir hizmet için yardımcı olan herkese canı gönülden teşekkür  ettiğini ifade etti.

"GÖREVİMİ GÖNÜL HUZURUYLA DEVRECEĞİM"

Başhekimlik görevini gönül huzuru içinde devredeceğini söyleyen Doç.Dr.Ahmet Güzelçiçek yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;  “Göreve başlarken 'adaletle, merhametle ve ilkelerle idare edebilmeyi ve ayrılırken de alın aklığıyla devredebilmeyi nasip eyle  Allahım' diye dua etmiştim. Kabul  edilmiş  temennisiyle 3 yıldır sürdürdüğüm başhekimlik görevini  gönül huzuruyla devredeceğim  inşallah.
Hayatımız, hatta tek birine bile hakim olamadığımız nefesimiz bile bize emanetken, biz makamların sahibi değil ancak emanetçisi olabiliriz. Zira dünya hayatında üstlendiğimiz bütün görevler bize  emanettir.

"İNSAN; MAL İLE MÜLK İLE MAKAM İLE ŞEREF BULMAZ"

Zenginlik; kimsenin insandan alamayacağı değerler toplamıdır.  İnsanın; bilgisidir, görgüsüdür, karakteridir, ahlakı, onuru, ameli ve terbiyesidir. Bunları ne bir başkası alabilir veya çalabilir nede iflas edilince kaybedilir.

İnsan; mal ile, mülk ile, makam ile şeref bulmaz. Her kim izzet ve şeref isterse bilsin ki izzet ve şeref  Allah’a  aittir. Ve bizler de Allah’a yakın olduğumuz kadar doğru, dürüst, yalansız, adil ve hakkaniyetli olduğumuz kadar izzet ve şeref sahibi oluruz.