02-Aralık-2021 - Perşembe

Hakan Keşküş'ten Olayla İlgili Beklenen Açıklama Geldi!

Açığa alınan Hakan Keşküş'ten beklenen açıklama geldi.

05-09-2018 15:28

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hakan Keşküş, Şanlıurfa’da sanatçı Onur Şan’ın şarkı söylediği bir gecede kurusıkı silahla havaya ateş açtığı gerekçesiyle açığa alınmıştı. Hakan Keşküş Şanlıurfalıların konu ile ilgili büyük desteğini gördü. Sosyal medyada büyük bir topluluk oluşturan ve Keşküş'e destek veren Şanlıurfalı vatandaşlar,önemli spor adamları Hakan Keşküş'ün göreve iadesini istedi. Herkes Keşküş'ün konu ile alakalı ne söyleyeceğini merak ederken Keşküş yazılı bir açıklama yaptı. Keşküş açıklamasında;  "Gençlik ve Spor Bakanlığının her yıl düzenlediği Kardeşlik ve Spor Turnuvaları kapsamında Şanlıurfa’mıza gelen şarkıcı Onur Şan’ı ve Daire Başkanı Rasim Arı’yı programdan 1 gün önce bağ evimde sıra gecesi ekibinin olduğu bir eğlence düzenleyerek değerli misafirlerimizi ağırladık. Sıra gecesi ekibini çok beğenen Şarkıcı Onur Şan mikrofonu eline alarak birkaç türkü söylerken silah sıkılmasını isteyip görüntüyü eşine atacağını söylemesi üzerine ben ve daire başkanım kurusıkı ile havaya birkaç el ateş açtık. Ateş açtığımız ortam özel bağ evim olup meskun mahal dışında yer almaktadır.
Onur Şan çektiği görüntüyü instagram sayfasında takipçileriyle paylaşarak Şanlıurfa’da çok güzel bir şekilde ağılandığını ve Şanlıurfa’da olduğu için mutlu olduğunu belirtti. Bu paylaşım üzerine bir internet sitesinin yaptığı asılsız haberde silahı gerçekleştirilen programda gençlerinde olduğu ortamda sıktığım ve gençlerin hayatını tehlikeye attığım belirtilerek kamuoyu yanlış bilgilendirilmiştir.
Yapılan bu yanlışlığın ardından Gençlik ve Spor Bakanlığı Teftiş Kurulu Başkanlığı tarafından hakkımda inceleme – soruşturma başlatılmış olup bu İnceleme ve soruşturma sonuçlanıncaya kadar ise Özel Kalem Büro Birim Sorumluluğunda görevlendirilmem yapılmıştır.
Tüm kamuoyuna duyurulur…" ifadelerine yer verdi.     

İbrahim COŞKUNER              

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan
Şanlıurfa Haberleri, Güncel Haber sitesi, Urfadasın sorumlu değildir.
AdAk
Bir idare amirinin bu şekilde sorumsuz davranması kabul edilemez. Silah bir şeref veya değer değildir. Her gün onlarca insanların uluorta sıkılan mermilerden hayatını kaybediyor. Bir insan kolay yetişmiyor. Bu işte öncülük etmesi gereken kişilerin böyle bir sorumsuzluğu elbetteki af edilmemelidir nokta