07-Aralık-2021 - Salı

Halfeti'de Fidan Dikimi ve Fırat Nehrinin Temizlik Çalışması Sona Erdi

26-10-2021 11:47

Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Avrupa Birliği (AB) Bilgi Merkezi’nin organizesiyle düzenlenen Göl Temizliği ve Ağaç Dikim etkinlik programı, sona erdi.
Avrupa Birliği tarafından her yıl düzenlenen sahil temizleme etkinlikleri kapsamında Saklı Cennet Halfeti’de 16-25 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilen, göl temizliği ve ağaç dikim etkinlik programı, 25 Ekim’de Halfeti Belediyesi tarafından belirlenen alanda ağaçlandırmanın gerçekleştirilmesinin ardından tamamlandı.
Toplumda çevre bilinci konusunda farkındalık oluşturmak ve denizlerin korunmasına dikkat çekmek amacıyla Şanlıurfa AB Bilgi Merkezi’nin, Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası ve Halfeti Belediyesi işbirliğiyle düzenlenen etkinlik, Şanlıurfa'nın Halfeti ilçesindeki Birecik Baraj Gölü ve çevresinde 10 gün sürdü. Yüzlerce poşet çöpün çıkarıldığı etkinlikte, katılımcıların özveriyle çalışmaları dikkat çekti.
Gerçekleşen ağaç dikim ve göl temizliği etkinliğine, Halfeti Belediye Başkanı Şeref Albayrak,Halfeti Belediyesi’ndendaire başkanları ve gönüllüler katıldı.
 

Urfadasın Haber              

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan
Şanlıurfa Haberleri, Güncel Haber sitesi, Urfadasın sorumlu değildir.