27-Ekim-2021 - Çarşamba

Halfeti’de Tekne Turuna Çıktılar, Gaziantep Yazılarıyla Karşılaştılar

17-09-2021 15:10

Şanlıurfa’nın Halfeti ilçesinde tekne turu yapanlar, dağa taşa yazılan Gaziantep yazısı ile karşılanıyor. Yerli ve yabancı turistler, Şanlıurfa Halfeti’de, Fırat Nehri'nin serin sularında tekne turunda karşılaştıkları Gaziantep yazısı nedeniyle “Şanlıurfa’da mıyız Gaziantep’te miyiz “ duygusuna kapıldı.

Şanlıurfalı vatandaşlar ise Büyükşehir Belediyesi’nin Halfeti’de tekne turu yapılan güzergâhın çeşitli yerlerine “Saklı Cennet Halfeti’ye Hoş Geldiniz. Sakin Şehir Halfeti’ye Hoş Geldiniz ” yazılarının konulmasını istiyor. 

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi kadar Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi'nin de Halfeti’yi sahiplenmesini isteyen Şanlıurfalılar “Çeşitli noktalara Saklı Cennet Halfeti’ye Hoş Geldiniz. Sakin Şehir Halfeti’ye Hoş Geldiniz yazılarıyla Halfeti’yi gezip görmeye gelen yerli ve yabancı turistlerin kendilerini Gaziantep yerine Urfa’da olduğunu daha iyi anlamış olur. Halfeti’den ayrıldıktan sonra arkadaş çevresine Gaziantep’teydik yerine Şanlıurfa Halfeti’deydik demiş olurlar.” dediler

Urfadasın Haber              

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan
Şanlıurfa Haberleri, Güncel Haber sitesi, Urfadasın sorumlu değildir.